Механізм сорбції Cs–137 та Sr–90 з рідких радіоактивних відходів модифікованими язівськими глинами
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5589Ключові слова:
Адсорбент, рідкі радіоактивні відходи, Cs–137 та Sr–90, внутрішня дифузіяАнотація
Досліджено ефективність вилучення Cs–137 та Sr–90 з рідких радіоактивних відходів модифікованими язівськими глинами. Визначено значення коефіцієнтів внутрішньої дифузії та масовіддачі
Посилання
- Загальні положення забезпечен¬ня безпеки захоронення радіоактив¬них відходів V геологічних схови¬щах. [Текст]. № 81 від 29 травня 2007 р.
- The principles of radioactive was¬te management [Текст]/ Safety Series No 111-F. International Atomic Energy Agency, Vienna, 1995. - 36 c.
- Кріп І.М. Модифікування бентонітових глин рідкими відходами хлориду міді. [Текст]/ І.М. Кріп, М.А. Фетісова // Вісник Національного університету „Львівська політехніка” “Хімія, технологія речовин та їх застосування”. – 2005. - Вип. 536. - с. 160-162.
- Кріп І.М. Модифікування сірих язівських глин кислими розчинами хлориду заліза (ІІІ) з метою одержання залізовмісних глинистих сорбентів. [Текст]/ І.М. Кріп, К.В. Степова // Вісник НУ „Львівська політехніка” – 2005. – № 536. – с.163-165
- Фізико–хімічні основи технології очищення стічних вод. [Текст]/ А.К. Запольський, Н.А. Мішкова–Клименко, І.М. Астрелін, М.Т.Брик, П.І. Гвоздик, Т.В. Князькова. – К.: Лібра, 2000. – 552с.
- Петрова М.А. Вплив кислотності та йонної сили сольових розчинів на сорбційне вилучення стронцію та цезію на модифікованих глинистих мінералах [Текст]/ М.А. Петрова, А.Дж. Флауерс, І.М. Петрушка, І.М. Кріп // Вопросы химии и химической технологии. – 2008. – №3. – с. 116–120
- Петрушка И.М. Внутрішньодифузійна кінетика процесу адсорбції барвників природними сорбентами. [Текст]// Восточно-европейский журнал передовых технологий. 2011.№4/б(52). С.15.
- Золотарев П. П. Приближенное решение задачи о внутренней диффузии в зерне сорбента для нелинейных ізотерм. [Текст]/ П. П. Золотарев// Изв. АН СССР. Сер. хим. №3, 1972.- С. 526-528.
- Врагов А. П. Масообмінні процеси та обладнання хімічних та газонафтопереробних виробництв. [Текст]/ Анітолій Петрович Врагов Навчальний посібник. Суми, Університетська книга, 2007 р., - 284 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ігор Михайлович Петрушка, Мирослав Степанович Мальований, Катерина Ігорівна Петрушка

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.