Розрахунок оптимального звукопоглинального покриття приміщення при багатотональному шумі
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.16661Ключові слова:
багатотональний шум, звукопоглинальне покриття, октавна смуга, граничний спектр, мінімальна вартістьАнотація
Пропонується методика і алгоритм розрахунку звукопоглинального покриття, що складається з декількох матеріалів. Алгоритм дозволяє розрахувати покриття з мінімальною собівартістю без вимог лінійності до цільової функції і обмеженням. Зроблена постановка оптимізаційної задачі, складені цільова функція і обмеження. Розроблено комп’ютерну програму в середовищі MathcadПосилання
- Иофе, В. К. Справочник по акустике [Текст] / В. К. Иофе, В.Г. Корольков, М.А. Сапожков – М.: Связь, 1979. - 312 с.
- Выходец, А. В. Радиовещание и электроакустика [Текст] / А. В. Выходец и др. - М.: Радио и связь, 1989. - 430 с.
- Сапожков, М. А. Электроакустика [Текст] / М. А. Сапожков - М.: Связь, 1978. - 272 с.
- Никифоров, А. С. Звукопоглощающие и звукоизоляционные материалы [Текст] / А. С. Никифоров. - М.: Связь, 2006. - 322 с.
- Дзюндзюк, Б.В. Охрана труда. Сборник задач [Текст] / Б.В. Дзюндзюк и др. - Харьков, - 2006.-243 с.
- Мамонтов, А. В. Методика расчета оптимальных звукопоглощающих покрытий помещений [Текст]/ А. В. Мамонтов // АСУ и приборы автоматики: всеукраинский межведомственный научно-технический сборник. - 2010.- Вып. 150. – С. 82-88.
- Мамонтов, А. В. Снижение акустического шума при производстве и эксплуатации РЭС [Текст]/ А. В. Мамонтов, Т. Е. Стыценко //Радиотехника: всеукраинский межведомственный научно-технический сборник. -2004.- Вып. 139. – С.163-166.
- Деньдобренко, Б. Н. Автоматизация конструирования РЭА [Текст] / Б. Н. Деньдобренко, А. С. Малика - М.: Высшая школа. - 1980. - 384 с.
- Акулич, И. Л. Математическое программирование в примерах и задачах [Текст] / И. Л. Акулич - М.: Высшая школа, 1993. - 275 с.
- Гурский, Д. Вычисления в Mathcad -12 [Текст] / Д. Гурский, Е. Турбина - М.: Питер, 2006. - 544 с.
- Iofe, V. K. Korol’kov, V. G. Sapozhkov, M. A. (1979). Spravochnik po akustike. M.: Svjaz’. 312 p.
- Vyhodec, A. V. and others (1989). Radioveshhanie i jelektroakustika. M.: Radio i svjaz’. 430 p.
- Sapozhkov, M. A. (1978). Jelektroakustika. M.: Svjaz’. 272 p.
- Nikiforov, A. S. (2006). Zvukopogloshhajushhie i zvukoizoljacionnye materially. M.: Svjaz’. 322 p.
- Dzjundzjuk, B. V. (2006). Ohrana truda. Sbornik zadach. Har’kov. 243 p.
- Mamontov, A. V. (2010). Metodika rascheta optimal’nyh zvukopogloshhajushhih pokrytij pomeshhenij. ASU i pribory avtomatiki: vseukrainskij mezhvedomstvennyj nauchno-tehnicheskij sbornik, Vyp. 150, 82-88.
- Mamontov, A. V., Stycenko, T. E. (2004). Snizhenie akusticheskogo shuma pri proizvodstve i jekspluatacii RJeS. Radiotehnika: vseukrainskij mezhvedomstvennyj nauchno-tehnicheskij sbornik, Vyp. 139, 163-166.
- Den’dobrenko, B. N., Malika, A. S. (1980). Avtomatizacija konstruirovanija RJeA. M.: Vysshaja shkola. 384 p.
- Akulich, I. L. (1993). Matematicheskoe programmirovanie v primerah i zadachah. M.: Vysshaja shkola. 275 p.
- Gurskij, D., Turbina, E. (2006).Vychislenija v Mathcad -12. M.: Piter. 544 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Александр Викторович Мамонтов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.