Особливості термінології, типології та ібліографічного опису електронних ресурсів навчального закладу
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1722Ключові слова:
Eлектронний ресурс, електронна бібліотека, каталогізація, АБІСАнотація
Досліджено коло проблем, пов’язаних зі створенням та зберіганням електронних ресурсів навчального закладу, а саме особливостями їх термінології, типології, бібліографічного опису тощоПосилання
- Антоненко, І. Електронні ресурси як об'єкт каталогізації: історія питання, термінологія, форматне забезпечення [Текст] / І. Антоненко, О. Баркова // Бібл. вісник. — 2004. — N 2. — С. 11-22.
- Про національну програму інформатизації: Закон України від 4 лютого 1998 року N 74/98-ВР [Текст] // Відомості Верховної Ради України. — 1998. — N 27-28. — С. 181.
- Е-будущее и информационное право [Текст] : учеб, пособие / В.М. Брыжко, В.С. Цимбалюк, А.А. Орехов, О.Н. Гальченко; под общ. ред. Р.А. Калюжного, М.Я. Швеца. — К.: Интеграл, 2002. — 264 с.
- ГОСТ 7.82-2001. Библиографическая запись. Библиографическое описание электронных ресурсов. Общие требования и правила составления [Текст] : Межгосударственный стандарт. — Минск: Межгосударственный совет по стандартизации, метрологии и сертификации. 2001. — 23 с.
- Антопольский, А.Б. Электронные издания: проблемы и решения [Текст] / А.Б. Антопольский, К.В. Вигурский // Информационные ресурсы. — 1998. — № 1. — С. 19-23.
- ГОСТ 7.83-2001. Электронные издания: Основные виды и выходные сведения [Текст] : Межгосударственный стандарт. — Минск: Межгосударственный совет по стандартизации, метрологии и сертификации. 2002. — 13 с.
- Про електронні документи та електронний документообіг: Закон України від 22 травня 2003 р. № 851-IV [Текст] // Урядовий кур'єр. — 2003. — № 119. — С.1-6.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Зоя Митрофанівна Гадецька, Світлана Миколаївна Одокієнко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.