Моделювання діяльності інтелектуальних агентів в туристичній сфері з використанням онтологічного підходу
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1725Ключові слова:
Iнтелектуальний агент, туристична сфера, онтологіяАнотація
Досліджено діяльність інтелектуальних агентів в туристичній сфері, ядром баз знань яких є онтології. Побудовано математичну модель функціонування таких агентів, мета діяльності яких полягає в досягненні цільового стану. Модель функціонування інтелектуальних агентів зводиться до задачі динамічного програмуванняПосилання
- Інтелектуальні системи, базовані на онтологіях // Д.Г.Досин, В.В.Литвин, Ю.В.Нікольський, В.В.Пасічник – Львів: „Цивілізація”, 2009. – 414с.
- Литвин В.В. Проектування інтелектуальних агентів прийняття рішень в просторі ознак з використанням онтологічного підходу / В.В.Литвин, Р.Р.Даревич, Д.Г.Досин, Н.В.Шкутяк // Штучний інтелект. – Донецьк, 2010. – №3. – С. 254-262.
- Уотерман Д. Руководство по экспертным системам / Д. Уотерман. – М.: Мир, 1989. – 388 c.
- Рассел С. Искусственный интеллект / С.Рассел, П.Норвиг. – М.,С.-П.,К.: Вильямс, 2006. – 1408с.
- Питерсон Дж. Теория сетей Петри и моделирование систем. / Дж. Питерсон. – М.: Мир, 1984. – 265с.
- Литвин В.В. Мультиагентні системи підтримки прийняття рішень, що базуються на прецедентах та використовують адаптивні онтології / В.В.Литвин // Радіоелектроніка, Інформатика, Управління. – Запоріжжя, 2009 . – №2(21). – С. 120-126.
- Скобелев В. Г. Локальные алгоритмы на графах / В.Г.Скобелев. – ИПММ НАН Украины. – Донецк. – 2003. – 217 с.
- Фаулер М. UML в кратком изложении / М.Фаулер, К.Скотт. – М.: Мир. – 1999, 340с.
- Даревич Р.Р. Розробка семантичного текстового аналізатора на основі LINK PARCER засобами CLIPS та С++ для автоматичної побудови бази знань / Р.Р.Даревич, Д.Г.Досин, В.В.Литвин // Системний аналіз та інформаційні технології: Тези доповідей учасниківVI Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених(1 - 3 липня 2004 р., Київ) / – К.: НТУУ „КПІ”, 2004. – C. 220-221 с.
- Досин Д.Г. Моделювання поведінки інтелектуального агента на основі онтологічного підходу / Д.Г.Досин, В.В.Литвин, Н.В.Шкутяк // Відбір і обробка інформації. – 2009. –Вип. 31(107). – С. 112-117.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Василь Володимирович Литвин, Дмитро Ілліч Угрин
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.