Метод шифрования строк в имитационной модели реляционной базы данных
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1924Ключові слова:
Pеляційна база даних, моделювання, шифруванняАнотація
Розглянуто принципи шифрування даних у реляційній базі даних для підтримки конфіденційності й збереження вірогідності при моделюванні поводження інформаційної системи. Описано механізм кодування строкових даних таблиці й запитів до інформаційної системиПосилання
- Панасенко, С.П. Алгоритмы шифрования. Специальный справочник [Текст] / С.П. Панасенко – СПб. : БХВ-Петербург, 2009. – 576 с.
- Kungurtsev, A.B. Ensuring data confidentiality in relational database modeling [Текст] / A.B. Kungurtsev, S.L. Zinovatnaya, Al Abdo Munzer // Компютърни науки и технологии. Технически университет – Варна, 2009. – 1/2009, година VII. – C. 57 – 61.
- Поточняк, Я.В. Шифрування даних у моделях реляційної бази даних на рівні таблиць [Текст] / Я.В. Поточняк, Мунзер Аль Абдо. // Матеріали 45 наукової конференції молодих дослідників ОНПУ «Сучасні інформаційні технології та телекомунікаційні мережі». – Одеса, 2010. – С. 18 – 19.
- Липский, В. Комбинаторика для программистов [Текст] / В. Липский– М. : Мир, 1988. – 213 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Алексей Борисович Кунгурцев, Светлана Леонидовна Зиноватная, Аль Абдо Мунзер
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.