Пошук інформації у семантичній базі данних документів з різноманітним реквізитним змістом
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.2236Ключові слова:
Cистема пошуку інформації, база даних, запитАнотація
Розглянуто необхідність пошуку інформації у базах даних, та як це виконується у класичному випадку реляційних баз даних. Наведено гідності й недоліки класичного підходу. Запропоновано алгоритм пошуку інформації на основі семантичної інформаціїПосилання
- Дейт К. Дж. Введение в системы баз данных = Introduction to Database Systems. — 8-е изд. — М.: «Вильямс», 2006. — 1328 с. — ISBN 0-321-19784-4
- Забара С. С., Изварин И. В. Семантические базы данных документов с различным реквизитным содержанием // Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, виробництво: Науковий журнал / Під редакцією доктора технічних наук В. Д. Рудь. – Луцьк: Видавництво Луцького національного технічного університету, 2011, № 5. — С. 87-92.
- Изварин И.В. Жизненный цикл информационного потока // Интеллектуальные сисьемы принятия решений и проблемы вычислительного интеллекта: Материалы международной научной конференции. Том 1. – Херсон: ЧНТУб 2011ю – с. 76-78.
- Gerald J. Kowalski, Mark T. Maybury. Information Storage and Retrieval Systems. Theory and Implementation. Second Edition. Kluwer Academic Publishers 2002.
- Greengrass Ed. Information Retrieval: A Survey, 2000.
- Stefano Cen, Marco Brambilla. Search Computing. Trends and Developments. Springer-Verlag Berlin Heidelberg 2011.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Станіслав Сергійович Забара, Ігор Вікторович Ізварін
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.