Заходи щодо зменшення впливу лісових пожеж на екологічний стан малих річок
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.2330Ключові слова:
Лісові пожежі, водні екосистеми, природоохоронні заходиАнотація
Пропонується новий підхід до визначення заходів щодо зменшення впливу лісових пожеж на екологічний стан малих річок на основі розрахунку оптимальних показників лісистості, розораності та залуженості, що дозволить змінити спрямованість розвитку процесів в водних екосистемах убік їхньої стабілізаціїПосилання
- Національна доповідь про стан техногенної та природної безпеки в Україні у 2010 році [Текст] / офіційний веб – сайт МНС України - 209с.
- Малi рiчки Украiни: Довiдник [Текст] /А.В.Яцик, Л.Б. Бишовець, Е.О.Багатов та iн. / За ред. А.В.Яцика. - К.: Урожай, 1991. – 296 с.
- Максимчук В.М. Задачи научных исследований по совершенствованию методов рационального использования и охраны водных ресурсов малых рек [Текст] / Максимчук В.М., Перехрест В.С. // Комплексное использование и охрана водных ресурсов малых рек. - М., 1979. - С.37-53.
- Замахаев В.С. О рациональном использовании малых рек [Текст] / Замахаев В.С. // Вопросы географии. - М., 1981, № 118 - С.44-50.
- Анисимова С.В. Разработка системы водоохранных мероприятий в бассейнах малых рек [Текст] / Анисимова С.В., Кузин А.К. // Пути восстановления водности малых рек степной зоны. - Ростов-на-Дону, 1984. - С.5-14.
- Рыбалова О.В. Определение комплекса природоохранных мероприятий на основе оценки направленности процессов в экосистемах малых рек [Текст] / Рыбалова О.В. // Східно-Європейський журнал передових технологій. - 2003. - № 6 (6). - С. 88 – 92.
- Рыбалова О.В. Метод идентификации бассейнов малых рек с низкой устойчивостью к антропогенной нагрузке [Текст] / Рыбалова О.В. // Довкілля та здоров’я. – К.: НПЦ „Екологія. Наука. Техніка” Товариства „Знання” України – 2004. - №2. - С. 37-48.
- Бялович Ю.П. Нормативы оптимальной лесистости равнинной части УССР [Текст] / Бялович Ю.П. // Лесоводство и агролесомелиорация.– 1972. Вып. 28 - С.54-65.
- Горшенин Н.М. Лесная пирология [Текст] / Горшенин Н.М., Диченков Н.А., Швиденко А.И. – Львов: Вища школа. Изд –во при Львов. ун-те., 1981. – 160 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ольга Володимирівна Рибалова, Сергій Володимирович Бєлан
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.