К вопросу о возможности утилизации жиросодержащих сточных вод, образующихся на предприятиях масложировой промышленности
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.2331Ключові слова:
Жировмісні стічні води, жири, масла, методиАнотація
Проведено аналіз існуючих методів утилізації стічних вод, що утворюються на підприємствах олійно-жирової галузі. Показано переваги і недоліки розглянутих методів. Наведено дані з очищення стічних вод, що містять жирові відходи, методом електрофлотацііПосилання
- Экология и экономика природопользования [Текст] / Под редакцией Э.В. Гирусова – М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2007.
- Надысев В.С. Очистка сточных вод масложировой промышленности. – М. : Пищевая промышленность, 1976.
- Назарян М.М, Ефимов В.Т. Электрокоагуляторы для очистки промышленных стоков. – Харьков: Вища школа, 1983.
- Лоренц В.И. Очистка сточных вод предприятий пищевой промышленности – Київ: Будівельник, 1972.
- Методические указания по разработке индивидуальных балансових норм водопотребления и водоотведения для предприятий масложировой промышленности. – Л. : ВНИИЖ, 1982.
- Руководство по технологии полученияи переработки растительных масел и жиров. Редкол. Сергеев А.Г. и др. – Л. : ВНИИЖ, 1973 – т.ΙΙ.
- Гладкая В.Ф., Очистка сточных вод рафинационного цеха. [Текст] / Н.Г. Клименко, Н.А. Кислова и др. // Масложировая промышленность. 1987. – №9.
- Линьков Ф.С., Очистка производственных сточных вод. [Текст] / И.П. Пятаков, Б.М. Пряхин, В.С. Ионова // Масложировая промышленность. - 1972. - №11.
- Базарян М.М, Очистка жирсодержащих стоков в колонных електрокоагуляторах. [Текст] / В.В. Березуцкий // Масложировая промышленность.-1984.- №8.- С. 29-31.
- Руководство по методам исследования, технологическому контролю и учету производства в масложировой промышленности. – Л. : ВНИИЖ, 1964, т.ΙΙΙ.
- Руководство по методам исследования технологическому контролю и учету производства в масложировой промышленности. – Л. : ВНИИЖ, 1974, т.VΙ.
- Методические указания к лабораторным работам, НИРС и самостоятельной работе по курсу «Технология синтетических моющих средств», с. 29-32.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 В. В. Березуцкий, Вероника Владимировна Горбенко, Ирина Александровна Мезенцева
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.