Эргономические исследования системы ”студент-компьютер”: Разработка математических моделей элементов диалога
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2606Ключові слова:
ергономіка, діалог, система "людина-машина", система "студент - комп'ютер", функціонально-структурна теорія, рівні якостіАнотація
Наводяться моделі для розрахунку показників якості та надійності процесу функціонування діалогової системи "студент - комп'ютер".Посилання
- Тулова С.А. Модель обучаемого как средство управления сеансом работы пользователя компьютерной обучающей системы. Автореф. дис. к.т.н., Тверь, 2006. - 16 с.
- Осин А.В Создание учебных материалов нового поколения// Информатизация общего образования: Тематическое приложение к журналу «Вестник образования» - М.: Просвещение. – 2003. – №2.
- Лавров Е.А., Барченко Н.Л. Подход к выбору типа диалога для адаптивных обучающих систем «человек-компьютер» на основе анализа предпочтений оператора// Восточно-Европейский журнал передовых технологий. Сер. Системы управления. - Харьков, 2009 - 3/4 (39) - 2009. - С. 45-49.
- Губинский А.И. Надежность и качество функционирования эргатических систем. Л.: Наука, 1982.- 270 с.
- Лавров Е.А., Барченко Н.Л. Подход к вероятностной оценке качества результатов функционирования систем ”человек-машина” // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. Сер. Математика и кибернетика - фундаментальные и прикладные аспекты. - Харьков, 2009 - 6/4 (42) - 2009. - С. 37-41.
- Lavrov Ev., Pasko N., Barchenko N. Intelligencee Data Analysis for the Ergonometriс Planning of the Human-Machine Systems// Materials International Scientific Conference “UNITECH ‘06” is organized by the Technical University of Gabrovo under the motto, 24-25 November 2006, Gabrovo, Bulgaria. - Gabrovo: University Publishing House “V.APRILOV”, 2006. – T. 1. - Р.р. 437-441.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Евгений Анатольевич Лавров, Наталья Леонидовна Барченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.