Опрацювання контексту у когнітивній інформаційній системі керованій моделями
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2609Ключові слова:
контекст, модель, когнітивна системаАнотація
Опрацювання контекстних даних є важливою вимогою до когнітивних інформаційних систем. У статті запропоновано формальне визначення поняття контексту факту та класу бази знань. Розглянуто питання пошуку фактів, навчання та видобування знань з контексту.Посилання
- Буров Є.В. Опрацювання знань у когнітивній інформаційній системі керованій моделями [Текст]/ Буров Є.В.//Східно-Європейський журнал передових технологій, 2009.-№6/7(42).-с.40-49.
- Context. [Electronic resource]. - Mode of access: WWW. URI:http://www.merriam-webster.com/dictionary/context.- Last access: 2009.- Title from the screen.
- Dey A. Understanding and using context. [Text]/Dey A.//Journal of personal and ubiquitous computing, 2001. –pp 4-7.
- Schmidt A. There is more to context than location./Schmidt A.,Beigl M, Gellersen H.//Computers & Graphics Journal.- Elsevier, 1999. -pp 893-902.
- Raz D. Fast and efficient context-aware services [Text] /Raz D., Juhola A, Serrat-Fernandez J., Galis A.-John Wiley &Sons, Chichester, England.-2006.-222 p.
- Daconta M. The Semantic web. A Guide To The Future of XML, Web-services and Knowledge Management /Michael C Daconta, Leo J Obrst, Kevin T Smith .- Wiley publishing.- 2003.- 305p.
- Sankar Pal. Foundations of soft case-based reasoning/ Sankar Pal., Simon Shiu.- Johnwiley&sons,inc., 2004.- 299p.
- Salam A.Semantic Web Technologies and E-Business:Toward the Integrated Virtual Organization and Business Process Automation./Salam A., Stevence J.- Idea Group Publishing, 2007.- 451 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Євген Вікторович Буров
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.