Моделювання дифузійних процесів просочення ґрунту в основах гідротехнічних споруд
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.3314Ключові слова:
Аномальні дифузійні процеси, математичне моделювання, варіаційні нерівностіАнотація
Розглянуто рішення задачі фільтрації рідини через основу земляної гідротехнічної споруди за допомогою методу математичного та чисельного моделювання аномальних дифузійних процесів на основі застосування і розвитку апарату варіаційних нерівностейПосилання
- Бернадинер М.Г. Гидродинамическая теория фильтрации аномальных жидкостей / Бернадинер М.Г., Ентов В.М.— М.: Наука, 1975.— 199с.
- Дюво Г. Неравенства в механике и физике / Дюво Г., Лионс Ж.-Л. — М.: Наука, 1980.— 383с.
- Панагиотопулос П. Неравенства в механике и их приложения. Выпуклые и невыпуклые функции энергии.— М.: Мир, 1989.— 494с.
- Киндерлерер Д. Введение в вариационные неравенства и их приложения / Киндерлерер Д., Стампаккья Г.. – М.:Мир. 1983. – 256 с.
- Згуровский М.З. Анализ и управление односторонними физическими процесами / Згуровский М.З., Новиков А.Н. — К.: Наукова думка, 1996.— 326с.
- Уилкинсон У.Л. Неньютоновские жидкости.— М.: Мир, 1964.— 269с.
- Положаенко С.А. Вариационный подход к решению задач реологии аномальных жидкостей // Наук. вісн. Одес. держ. політехн. ун-ту. — 1999. — № 7. — С. 126 – 131.
- Положаенко С.А. Модель процесса аномальной реалогии с односторонней проводимостью границы // Тр. Одеського политехн. Ун-та. – Одеса, 2000. – Вып. 1(10). – С.124 – 129.
- Положаенко С.А. Математическая модель фильтрации грунтовых вод для класса гидротехнических земляных сооружений // Вісн. Одеської держ. академії будівництва та архітектури. – Одеса, 2005. – Вип. 17. – С.206 – 210.
- Верлань А.Ф. Математическое моделирование аномальных диффузионных процессов /Верлань А.Ф., Положаенко С.А., Сербов Н.Г. – К.: Наукова думка, 2011. – 416 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Сергей Анатольевич Положаенко, Светлана Дмитриевна Кузниченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.