Модель оцінки кредитоспроможності підприємства в умовах невизначеності
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.3322Ключові слова:
Кредитоспроможність, нечітка інформація, база знань, лінгвістичні змінні, критерії, оцінкаАнотація
У роботі запропонований підхід до аналізу кредитоспроможності підприємства з використання апарату нечіткої логіки і лінгвістичних змінних. Побудовано математично-економічну модель визначення рівня кредитного ризику та класу позичальникаПосилання
- Згуровский М.З. Моделі і методи прийняття рішень за нечітких умов. / М.З. Згуровский, Ю.П. Зайченко – К.: НВП «Видавництво «Наукова думка» НАН України», 2011. – 279 с.
- Матвійчук А.В. Моделювання фінансової стійкості підприємств із застосуванням теорій нечіткої логіки, нейронних мереж і дискримінантного аналізу / А.В. Матвійчук // К.: Вісн. НАН України. – 2010. – №9. – С. 24-46.
- Матвійчук А. В. Штучний інтелект в економіці: нейронні мережі, нечітка логіка: Монографія / А.В. Матвійчук — К.: КНЕУ, 2011. — 439 с.
- Недосекин А. О. Фондовый менеджмент в расплывчатых условиях. / А.О. Недосекин — СПб. : Типография “Сезам”, 2003. – 201 с.
- Постанова НБУ “Положення про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків” від 06.07.2000 року, №279
- Приймак В.І. Математичні методи економічного аналізу: навч.посіб. / В.І. Приймак – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 296 с.
- Ротштейн О.П. Інтелектуальні технології ідентифікації: нечіткі множини, генетичні алгоритми, нейронні мережі. / О.П. Ротштейн – Вінниця: «УНІВЕРСУМ-Вінниця», 1999. – 320 с.
- Чернов В.Г. Модели поддержки принятия решений в инвестиционной деятельности на основе апарата нечетких множеств. / В.Г. Чернов — М.: Горячая линия — Телеком, 2007. — 312 с.
- Zadeh L. Fuzzy Sets / L. Zadeh // Information and Control. — 1965. — №8. — P. 338–353.
- Global credit ratings. [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.fitchratings.com.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 М. М. Маляр, В. В. Поліщук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.