Моделирование устойчивости источников питания на микросхемах ТОР24Х к атмосферным разрядам
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.3368Ключові слова:
індукований імпульс, ємнісний дільник «хмара-кабель-земля», атмосферний розрядАнотація
Пропонується комп‘ютерна модель електричних зв‘язків між джерелом живлення, хмарою і землею. Підтверджено припущення про отріцательну полярність індукованого статичного імпульсу. Проаналізовано залежність величини імпульсу від параметрів джерела живлення. Запропоновано рекомендацію виробникам джерел живлення.Посилання
- А. Кисельков, Е. Кочетков НПО “Защита информации”.
- ГОСТ 13109-97. Нормы качества электрической энергии в системах электроснабжения общего назначения.
- ГОСТ Р МЭК 60065-2002. Аудио-, видео- и аналогичная электронная аппаратура. Требования безопасности.
- ГОСТ Р 50009-2000. Технические средства охранной сигнализации. Требования и методы испытаний.
- РД 34.21.122-87. Инструкция по устройству молниезащиты зданий и сооружений.
- ГОСТ 12.1.019-79. Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Общие требования и номенклатура видов защиты.
- СО-153-34.21.122-2003. «Инструкция по устройству молниезащиты зданий, сооружений и промышленных коммуникаций».
- Л. В. Казанцева «Пособие по выполнению заземления и уравнивания потенциалов оборудования информационных технологий. Меры защиты от электромагнитных воздействий». ОАО «НИИ Проектэлектромонтаж», - М., 2004.
- А. Л. Зоричев. «Защита систем видеонаблюдения от грозовых перенапряжений» “СтройПРОФИль” 10. IEC-62305 «Защита от удара молнии». Части 1–5. 11. Rakov V.A., Uman M.A. Lightning: physics and effects. Cambridge, 2002.
- MacGorman D.R., Rust W.D. The electrical nature of storms. Oxford, 1998.
- Базелян Э.М., Райзер В.П. Физика молнии и молниезащиты. - М., 2001.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Юрий Курбанович Шинкаренко, Александр Дмитриевич Меняйло
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.