Циркадне освітлення: визначення, вимірювання, нормування
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5795Ключові слова:
біологічний годинник, циркадне освітлення, незоровий вплив, якість, синхронізація, вимірювання, стандартАнотація
Обґрунтовано необхідність комплексного підходу до розв'язання проблеми урахування біологічної дії видимого світла. Наведено результати розробки методів оцінки та засобів вимірювання незорового впливу видимого світлаПосилання
- Иоффе, К. И. Биологическое влияние видимого света на организм человека [Текст] / К. И. Иоффе // Светотехника и электроэнергетика. - 2008. - №3. - С. 21-29.
- Fukuhara, C. et al. Peripheral circadian oscillators and their rhythmic regulation - Frontiers in Bioscience. 2003. No 8. P. 642-651.
- Справочная книга по светотехнике [Текст] / под ред. Ю. Б. Айзенберга. - 3-е изд. перераб. и доп. - М. : Знак, 2006. - 972 с.
- Rea, MS. et al. Circadian photobiology: An emerging framework for lighting practice and research - Light Res Technol. 2002. No 34(3). P. 177-190.
- Gall, D. Circadiane Lichtgrößen und deren meßtechnische Erfassung, Licht 7-8, 2002, 860-871.
- Berson, D.M. Strange vision: ganglion cells as circadian photoreceptors – Trends Neurosci. 2003. No 26(6). P. 314-334.
- Brainard, G.C. et al. Action spectrum for melatonin regulation in humans: Evidence for a novel circadian photoreceptor – J Neurosci. 2001. No 21. P. 6405-6412.
- Создание пары фотодиод-светофильтр для измерения циркадных величин: матеріали VII міжнар. наук-техн. конф. [«Метрологія та вимірювальна техніка»], (Х., 12-14 жовтня 2010 р.) / Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики, Національний науковий центр «Інститут метрології». - Х. : ННЦ «Інститут метрології», 2010. - Т. 2. - 349 с.
- Измерение циркадных характеристик видимого света : матеріали IV міжнар. наук.-техн. конф. [«Сучасні проблеми світлотехніки та електроенергетики»], (Х., 13-14 квітня 2011 р.) / Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Харківська національна академія міського господарства. - Х. : ХНАМГ, 2011. - 178 с.
- Боднар, Л. М. Установка для повірки фотометрів [Текст] / Л. М. Боднар, Л. А. Назаренко, Ю. С. Шульман, Б. Г. Шабашкевич // Збірник наукових праць ІІ Міжнародної науково-технічної конференції “Метрологія та вимірювальна техніка”. - 1999. - С. 35-37.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Кристина Ігорівна Іоффе
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.