Застосування нанотехнологій при експлуатації та ремонті тягових редукторів вагонів метрополітену
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.5817Ключові слова:
Нанотехнології, тяговий привід, тяговий редуктор вагонів метрополітенуАнотація
Розглянуті причини та процес зносу тягових редукторів електропоїздів. Показані основні напрямки розвитку проблем трибології для тягового рухомого складу. Визначені передумови та методи розрахунку деталей на міцністьПосилання
- Балабанов В.И. Повышение долговечности двигателей внутреннего сгорания сельскохозяйственной техники реализацией избирательного переноса при трении. М.: Московский агроинженерный университет им. В.П. Горячкина, 1999. 305 с.
- Гаврилюк М.Р., Чукмарев А.С., Васильков О.А. Повышение эффективности смазочных материалов // Эффект безызносности и триботехнологии. 1994, № 1.С. 40-42.
- Джост П. Трибология – истоки и перспективы (доклад). Мировые достижения в области трибологии // Трение и износ. 1996. Т.7. №4. – С.593-603.
- Дякин С.И. Опыт повышения надежности и ресурса узлов трения с использованием металлоплакирующих смазочных материалов // Эффект безызносности и триботехнологии. 1994, № 3-4. С. 3-9.
- Ефимов А.Б., Дроздов Ю.Н., Наумова Н.М. Математическое моделирование контактного взаимодействия в цилиндрической опоре скольжения // Трение и износ. 1988. Т.9. №2. – С.223-230.
- Зайцев В.О. Удосконалення технології контролю та діагностування гільз циліндрів тепловозних дизелів: Дис. канд. техн. наук. – Харків, 2001. – 156с.
- Когаев В.П., Дроздов Ю.Н. Прочность и износостойкость деталей машин. – М.: Высш. шк., 1991. – 319с.
- Некрасов С.С., Стрельцов В.В. Применение масел с металлоплакирующими присадками в карбюраторных двигателях // Эффект безызносности и триботехнологии. 1997, № 2. С. 66-71.
- Поляков А.А. Трение на основе самоорганизации // Эффект безызносности и триботехнологии. 1996, № 3 - 4. С. 47-122.
- НАНО-технологии и их применение. Патент Республики Украина №2442А с приоритетом от 22.04.97.
- Цыпкин В.И., Стрельцов В.В. Исследование свойств сверхтонких порошков металлов, добавляемых в смазочные масла для реализации эффекта избирательного переноса при трении // Эффект безызносности и триботехнологии. 1994, № 3-4. С. 39-47.
- Erhohung der Verschlei|3testigkeit auf der Grundlage der selektiven Ubertragung. Erarbeitet von einem Autorenkolektiv. VEB VERLAGTECHIK BERLIN, 1981, 191s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Денис Юрійович Зубенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.