Визначення пружно-пластичного коефіцієнта ударної взаємодії сферичного індентора з деформівним півпростором
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.9377Ключові слова:
процес, дробеструменеве очищення, індентор, деформівний півпростір, пружно-пластичний коефіцієнт.Анотація
Подана аналітично-експериментальна методика визначення коефіцієнта, який характеризує пружно-пластичні властивості деформівного металевого півпростору при динамічному зануренні в нього сферичного індентора. Значення коефіцієнта поставлено в залежність від швидкості атаки і твердості сталі.Посилання
- Саверин, М.М. Дробеструйный наклеп [Текст] / М.М. Саверин. – М.: Машгиз, 1955. – 312с.
- Дрозд, М.С. Инженерные расчеты упругопластической контактной деформации [Текст] / М.С. Дрозд, М.М. Матлин, Ю.И. Сидякин. – М.: Машиностроение, 1986. – 224с.
- Пановко, Я.Х. Введение в теорию механического удара [Текст] / Я.Х. Пановко – М.: Наука, 1977. – 224с.
- Богомолов, Н.И. Исследование деформации металла при абразивных процессах под действием единичного зерна [Текст] / Н.И. Богомолов // Труды ВНИИАШ, №7, С.74-88. - Л.: Машиностроение, 1968. - 123с.
- Кильчевский, Н.А. Теория соударения твердых тел [Текст] / Н.А. Кильчевский – К.: Наукова думка, 1969. – 246с.
- Горик, О.В. Взаємодія індентора з металевою поверхнею при дробеструменевій обробці [Текст] / О.В. Горик, А.А. Ландар, С.Б. Ковальчук, Г.А. Шулянський // Технологічний аудит та резерви виробництва – Х.: Технологічний Центр, 2011. – №1(1) – С.25-29.
- Шапошников, Н.А. Механические испытания металлов [Текст] / Н.А. Шапошников – М.-Л.: Машгиз, 1954. – 443с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Алексей Владимирович Горик, Станислав Богданович Ковальчук, Григорий Анатольевич Шулянский
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.