Взаємозв’язок морфо-функціональних показників зі спортивним результатом у кваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються в плаванні вільним стилем на дистанціях різної довжини
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2019-5.014Ключові слова:
плавці, вільний стиль, дистанції, морфо-функціональні показники, відмінності, взаємозв'язокАнотація
Мета: визначити ступінь взаємозв’язку між морфо-функціональними показниками та спортивним результатом у кваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються в плаванні вільним стилем на дистанціях різної довжини.
Матеріал і методи: аналіз літературних джерел, хронометрування, антропометричні та фізіологічні вимірювання, методи математичної статистики. Контингент обстежуваних склали кваліфіковані спортсмени, які спеціалізувалися в плаванні вільним стилем на спринтерських, середніх і стаєрських дистанціях. Спортивна кваліфікація обстежуваного контингенту відповідала рівню КМС та МСУ.
Результати: авторами сформований морфо-функціональний профіль кваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються в плаванні вільним стилем на дистанціях різної довжини, досліджені відмінності, які мають місце в показниках рівня морфо-функціонального розвитку спортсменів у залежності від їхньої дистанційної спеціалізації, визначений ступінь кореляційного взаємозв'язку між морфо-функціональними показниками та спортивним результатом у кваліфікованих плавців, які спеціалізуються на спринтерських, середніх і стаєрських дистанціях.
Висновки: визначення ступеня взаємозв’язку між морфо-функціональними показниками та спортивним результатом на дистанціях різної довжини в плаванні вільним стилем може бути використано для вдосконалення системи відбору та орієнтації кваліфікованих спортсменів-плавців.
Посилання
Булгакова, Н.Ж. (1997), Проблема отбора в процессе многолетней подготовки (на материале плавания): автореф. дис. д-ра пед. наук, Москва, 65 с.
Волков, Л.В. (1997), Теория спортивного отбора: способности, одаренность, талант, Киев.
Ганчар И.Л. (2006), Методика преподавания плавания: технологии обучения и совершенствования: учебник, Одесса,. Ч. II.
Давыдов, В.Ю., Авдиенко, В.Б. (2012), Отбор и ориентация пловцов по показателям телосложения в системе многолетней подготовки (Теоретические и практические аспекты). Волгоград.
Пилипко О.А. (2014), "Моделирование профиля высококвалифицированных спортсменок, специализирующихся в плавании способом кроль на груди", Science Rise, № 3/1 (3), С.78-86.
Пилипко, О.А., Дружининская, Е.А. (2015), "Моделирование морфофункционального профиля спортсменов высокой квалификации, специализирующихся в плавании способом брасс на дистанциях различной длины", Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту, № 12, С. 74-81.
Пилипко, О.А., Пилипко, А. (2017), Моделювання морфо-функціонального профілю спортсменів високої кваліфікації, які спеціалізуються в плаванні способом батерфляй на дистанціях різної довжини. Слобожанський науково-спортивний вісник. Харків, № 1(57), С. 88-93.
Платонов, В.Н. (2000), Плавание, Киев.
Платонов, В.Н. (2011), Спортивное плавание: путь к успеху: в 2-х кн., Киев,. Кн. 1.
Попов, О.И., Партыка, Л.И. (2001), "Эволюция технологи подготовки, морфологического профиля сильнейших пловцов и мирових рекордов в спортивном плавании на протяжении XX века", Наука в олимпийском спорте, № 1, С. 43-48.
Сергієнко, Л.П. (2009), Спортивний відбір: теорія та практика. Теоретичні основи спортивного відбору, Тернопіль.
Соломатин, В.Р. (2009), "Модельные характеристики и нормативные требования специальной работоспособности высококвалифицированных пловцов", Вестник спортивной науки, № 3, С. 17-20.
Филимонова И.Е. (1997), Морфофункциональные особенности пловцов высокого класса и их значение для отбора и дальнейшего спортивного совершенствования: автореф. дис. канд. пед. наук, Москва, 25 с.
Шинкарук, О.А. (2011), Отбор спортсменов и ориентация их подготовки в процессе многолетнего совершенствования (на материале олимпийских видов спорта), Киев.
Шустин, Б.Н. (1995), Моделирование в спорте высших достижений, Москва.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Ольга Пилипко, Аліна Пилипко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.