Відбір спортсменок 10–11 років у групові вправи у художній гімнастиці
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2020-1.013Ключові слова:
відбір, гімнастика, художня, групові вправи, робота тілом, підготовленістьАнотація
Мета: виявити ефективні напрямки відбору спортсменок 10–11 років для групових вправ у художній гімнастиці.
Матеріал і методи: у дослідженні прийняли участь десять спортсменок 10–11 років, які тренуються в ДЮСШ з художньої гімнастики міста Харкова. За допомогою шістнадцяти загальноприйнятих тестів для художньої гімнастики був проведений контроль рівня розвитку гнучкості, сили, швидкості, стрибучості, рівноваги, координації та витривалості спортсменок. Рівень технічної підготовленості визначався за дев'ятьма тестами, вправи яких включали виконання труднощів тіла у кожній групі елементів: стрибки, обертання, рівноваги.
Результати: гімнастки показали високий рівень у тестах: «міст» – (–18 см), утримання кута (65,7 с), у подвійних стрибках (110,6 разів). Середній рівень був показаний у тестах: «шпагат правою» (59,7 см), «піднімання ніг у висі» (13 разів), «нахил в сторону» (1,1 хв), «піднімання тулуба» (10,8 разів), «піднімання тулуба назад» (11,8 разів), «пассе на лівій» (62,6 с), «жонглювання правою» (22 разів). Найменш помилок спортсменки допускали у тестах: «передня рівновага» (0,2 бала), у стрибку «кроком у кільце» (0,9 бала), обертанні «у кільце» (1,0 бала). Середній рівень у техніці роботи тілом зі знижкою 1,2 бала гімнастки продемонстрували в тестах «жете букле», «жете антурнан» «обертання з ногою вперед на 90о».
Висновки: відбір спортсменок для комплектування команди з групових вправ у художній гімнастиці був проведений за результатами технічної та фізичної підготовленості; відібрано шість гімнасток, які показали високий та середній рівень тестування рухових якостей та техніки роботи тілом.
Посилання
Кожанова, О.С. Нестерова, Т.В., Гнутова, Н.П., Гнутов, Є.І. (2015), "Використання методологічного підходу при відборі спортсменок в команди з групових вправ художньої гімнастики з урахуванням фактору сумісності", Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту, № 4, С. 27-32.
Ленишин, В.А. (2016), Удосконалення спеціальної підготовки у групових вправах художньої гімнастики на етапі спеціалізованої базової підготовки : автореф. дис. канд. наук з фіз. виховання та спорту: спец. 24.00.01 „Олімпійський і професійний спорт”, Львів. держ. ун-т фіз. культури, Львів, 20 с.
Ленишин, В.А. (2016), "Взаємозв’язок показників спеціальної фізичної та технічної підготовленості спортсменок збірних команд України та львівської області з групових вправ художньої гімнастики", Фізична активність, здоров’я і спорт, № 2, С. 26-33.
Сиваш, І.С. (2013), Формування спеціалізації юних спортсменок на етапах початкової и попередньої базової підготовки (на матеріалі групових вправ художньої гімнастики) : автореф. дис. канд. наук з фіз. виховання та спорту: спец. 24.00.01 „Олімпійський і професійний спорт”, Київ, 20 с.
Сосіна, В., Ленишин, В. (2014), "Аналіз традиційної методики спеціальної фізичної підготовки спортсменок у групових вправах художньої гімнастики (за результатами анкетування найсильніших гімнасток світу", Молодий вчений, № 7 (10), С. 191-193.
Топол, Г.А. (2017), Комплексна оцінка підготовленості кваліфікованих спортсменок у художній гімнастиці: автореф. дис. канд. наук з фіз. виховання і спорту: спец. 24.00.01 "Олімпійський та професійний спорт", Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України,-Київ, 24 с.
Deyneko, A. & Krasova, I. (2018), "Improvement of special physical training of athletes 9–10 years old engaged in rhythmic gymnastics", Slobozhanskyi Herald of science and sport, No. 2 (64), рр. 26-29.
Kozhanova, O., Gavrilova N. & Tsуkozа E. (2019), "Features of the tactical training of gymnasts performing in group exercises", Slobozhanskyi herald of science and sport, Т. 7, No. 5 (73), рр. 43-47.
Mullagildina, A. (2017), "An influence of sensorimotor coordination at the technical preparedness of young athletes in rhythmic gymnastics", Slobozhanskyi herald of science and sport, No. 2 (58), рр. 44-47.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Kharkiv State Academy of Physical Culture
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.