№ 23 (2012): Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Економічні науки
Статті
-
Формування фінансового забезпечення стратегічного управління великих промислових підприємств
У статті проведено аналіз понять фінансового механізму підприємства, розроблених вітчизняними авторами, запропоновано поняття, структура побудови та методичне забезпечення механізму фінансового забезпечення стратегічного управління великих промислових підприємств.
-
Розробка системи компетенцій персоналу підприємств
У статті обгрунтовано необхідність застосування на підприємствах системи компетенцій персоналу. Запропоновано до використання підприємствами системи компетенцій працівників та визначено напрямки її застосування в управлінні персоналом.
-
Оцінка ефективності системи управління персоналом підприємств
У статті розглянуті формування системи управління персоналом підприємств і показники оцінки ефективності системи управління персоналом. Запропоновані шляхи удосконалення оцінки ефективності системи управління персоналом, які можуть бути використані в діяльності підприємств.
-
Підвищення результативності використання ресурсів підприємства
У статті розглянута проблема підвищення результативності використання встаткування підприємств будь-яких форм власності, раціонального розподілу й використання ресурсів, виявлення ефективних напрямків застосування інноваційних технологій на підприємстві.
-
Аналіз упущеної вигоди
Розглянуто оцінку упущеної вигоди підприємств будь-яких форм власності, ідентифікація ризиків упущеної вигоди, визначення їх факторів, потенційних областей (зон), виявлення напрямків діяльності (етапів робіт), на яких може виникнути упущена вигода.
-
Визначення рівня сталого розвитку чорної металургії та технологічно споріднених галузей
У статті розглянуті особливості визначення основних показників сталого розвитку металургії України. Запропоновано методику кількісного оцінювання рівня сталості чорної металургії, залізорудної, коксохімічної, трубної та вогнетривкої галузей.
-
Моделювання динаміки ринкової економіки України
Метою цієї статті є моделювання динаміки ринкової економіки України з визначенням інтегрального доходу в процесі стабілізації ринку.
-
Інвестиційна база промислового сектору України: аналіз та стратегічні перспективи
У статті розглянуті теоретичні основи і державних програм розвитку економіки і промисловості. Дан аналіз добувної та переробної галузей.
-
Конкурентна боротьба і конкурентоспроможність крупних корпоративних структур
У статті досліджено особливості конкурентної боротьби і формування конкурентоспроможності крупних корпоративних структур.Уточнено визначення поняття «конкурентоспроможність» щодо крупних корпоративних структур та досліджено його методологічні рівні.
-
Економічні реформи Столипіна: аналіз з позицій сучасності
У статті розглянуті основні реформи П.А. Столипіна, причини, проблеми проведення аграрних реформ.
-
Особливості розміщення акцій українських підприємств на фондовій біржі
У статті розглянуті теоретичні основи та поданий аналіз особливостей розміщення акцій українських підприємств на фондовій біржі. Запропоновані заходи із зниження ризику та захисту прав інвесторів, що купують акції українських емітентів, підвищення прозорості діяльності підприємств і фондового ринку в цілому, а також з внесення змін до законодавства, що регулює обертання цінних паперів на фондовій біржі.
-
Вдосконалення методики розрахунку Індексу українських акцій як механізм підвищення ліквідності фондового ринку
У статті розглянуті сучасні тенденції обертання акцій вітчизняних емітентів на фондовій біржі, методика розрахунку Індексу українських акцій на "Українській фондовій біржі" і процедура виключення цінних паперів з індексного кошику індексу UX. Запропоновані заходи з внесення змін до методики розрахунку Індексу українських акцій, що регулює обертання цінних паперів на "Українській фондовій біржі".
-
Управління неформальними групами в організації
У статті розглянута проблема управління неформальними групами, які виникають в організаціях.
-
Удосконалювання організації обліково-економічної служби підприємства (на прикладі ДП «ММТП»)
У статті запропоновані конкретні практичні заходи з удосконалення організації обліково-економічної служби підприємства.
-
Особливості розвитку міжнародного науково-технічного обміну в сучасних умовах
В статті розглянуто основні характеристики сучасного міжнародного науково-технічного обміну – складові, напрямки, суб’єкти та об’єкти.