Моніторинг техногенного забруднення повітряного середовища міста Маріуполя
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.24.2012.19834Ключові слова:
атмосфера, повітряне середовище, забруднюючі речовини, промислові викиди, джерела забруднення, граничнодопустимі концентрації, підфакельні дослідження, пости спостережень, санітарно захисна зона, екологіяАнотація
У статті розглянуті сучасні підходи до системи моніторингу повітряного середовища промислово розвинених міст. Приведена характеристика джерел викидів забруднюючих речовин, а також результати досліджень хімічного складу атмосферного повітря, за даними станції санітарно-епідеміологічного контролю м. Маріуполя
Посилання
Кузенкова Г.В. Введение в экологический мониторинг : учебное пособие. – Нижний Новгород : НФ УРАО, 2002. – 72 с.
Берлянд М.Е. Прогноз и регулирование загрязнения атмосферы. – Л. : Гидрометеоиздат, 1985. – 272 с.
Берлянд М.Е. Современные проблемы атмосферной диффузии и загрязнения атмосферы. – Л. : Гидрометеоиздат, 1975. – 448 с.
Данилов-Данильян В.И. Экология, охрана природы и экологическая безопасность. – М. : МНЭПУ, 1997. – 348 с.
ГОСТ 17.2.3.01 – 86. Охрана природы. Атмосфера. Правила контроля качества воздуха населенных пунктов. – М. : Изд-во стандартов, 1987. – 5 с.
Колотило Д.М. Системы технологий и экология промышленности. – К: НМКВО,1992. – 198 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.