Внутрішньозеренна поляризація електронного заряду в металах та її зв'язок з зернограничною сегрегацією домішкових елементів
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.23.2011.22897Ключові слова:
зерногранична адсорбція, електронегативність, енергія міжатомного зв'язкуАнотація
З позицій електронної теорії розглянуті особливості формування зернограничних сегрегацій легуючих елементів в подвійних сплавах на основі заліза у високотемпературній області, Т>0,6 Тпл. Розраховані значення енергії зв'язку атомів елементів: Mn, Ni, Si, V, Al, Ti і Nb з границею зерна і оцінений рівень їх зернограничної сегрегації СГ/С0 в подвійних розчинах Fe-Me при 1100 К.
Посилання
Троцан А.И. Теория и практика микролегирования с учетом межкристаллитной внутренней адсорбции / А.И. Троцан, И.Л. Бродский, А.И. Ищенко. - Киев : НАНУ Ин-т материаловедения, 2010. - 270 с.
Пилюшенко В.Л. Научные и технологические основы микролегирования стали / В.Л. Пилюшенко [и др.]. - М. : Металлургия, 1994. - 384 с.
Штремель М.А. Прочность сплавов. Ч.1. Дефекты решетки. / М.А .Штремель. - М. : МИСИС, 1999. - 387 с.
Даркен Л.С., Гурри Р.В. Физическая химия металлов. / Л.С. Даркен, Р.В. Гурри. - М. : Металлургиздат, 1960. - 582 с.
Дей К., Селбин Д. Теоретическая неорганическая химия./ К. Дей, Д. Селбин. - М. : Химия, 1969. - 432 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.