Визначення параметрів силової напруженості процесів механічної обробки деталей з кольорових металів
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.26.2013.30149Ключові слова:
кольорові метали, механічна обробка, різець, товщина зрізу, енергоємність обробкиАнотація
Розрахунково-експериментальним шляхом визначена енергоємність обробки деталей з кольорових металів і показано, що вона приймає достатньо великі значення, суттєво (до 30 разів) перевищуючи межу міцності на стиск матеріалу, особливо при абразивній обробці. Установлено, що частка енергії різання, затрачувана на подолання сили тертя задньої поверхні інструмента з оброблюваним матеріалом, в 2 рази й більше перевищує частку енергії «чистого різання». Обґрунтовано умови переходу від процесу пластичного деформування матеріалу до процесу різання
Посилання
Технология машиностроения: Учебник / А.В. Якимов, В.М. Царюк, А.А. Якимов и др. – Одесса: Астропринт, 2001. – 608 с.
Евсеев Д.Г. Формирование свойств поверхностных слоев при абразивной обработке / Д.Г. Евсеев. – Саратов: Изд-во Сарат. ун-та, 1975. –127 с.
Зубарь В.П. Исследования особенностей процесса алмазного точения: дис. … канд. техн. наук: 05.03.01 / Зубарь Владимир Петрович. − Харьков, 1967. – 210 с.
Синтетические алмазы в машиностроении / Под ред. В.Н. Бакуля. – К.: Наук. думка, 1976. – 351 с.
Физико-математическая теория процессов обработки материалов и технологии машиностроения / Под общ. ред. Ф.В. Новикова и А.В. Якимова. В десяти томах. – Т. 1. «Механика резания материалов». – Одесса: ОНПУ, 2002. – 580 с.
Анділахай О.О. Математична модель визначення енергоємності абразивної обробки та умов її зменшення / О.О. Анділахай, І.В. Гершиков // Вісник НТУ «ХПІ». Збірник наукових праць. Серія: Математичне моделювання в техніці та технологіях. – Х.: НТУ «ХПІ». − 2012. −№ 54 (960). − С. 3-13.
Качество поверхности при алмазно-абразивной обработке / Э.В. Рыжов, А.А. Сагарда, В.Б. Ильицкий, И.Х. Чеповецкий. – К.: Наук. думка, 1979. – 244 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.