Новий комплексний метод дослідження процесу затвердіння сталевого злитку
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.28.2014.33535Ключові слова:
сталевий злиток, кристалізація, кінетика затвердіння, зондування, зовнішні впливи, методи дослідженняАнотація
У статті розглянуті сучасні методи дослідження кінетики кристалізації сталевих злитків. На основі аналізу цих методів розроблен новий комплексний метод дослідження процесу кристалізації сталевого злитка, що дозволяє аналізувати розвиток фронтів як горизонтального, так і вертикального затвердіння, а також протяжність двофазной зони. Застосуванням методу експериментально визначена константа затвердіння сталевого злитка і закономірність затвердіння
Посилання
Раддл Р.У. Затвердевание отливок: Пер с англ. / Под ред. В.А. Беленького. – М.:Машгиз, 1960. – 390 с.
Гуляев Б.Б. Затвердевание и неоднородность стали / Б.Б. Гуляев. – М.:Металлургиздат, 1950. – 228 с.
Иванцов Г.П. Теплообмен между слитком и изложницей / Г.П. Иванцов. – М.: Металлургиздат, 1951. – 287 с.
Вейник А.И. Теплообмен между слитком и изложницей / А.И. Вейник. – М.: Металлургиздат, 1959. – 357 с.
Макуров С.Л. Оптимизация технологических режимов разливки и затвердевания блюминговых слитков / С.Л. Макуров // Вестник ПГТУ: Сб. науч. тр. – Мариуполь, 1998. – Вып.6. – С. 44-51.
Скобло С.Я. Слитки для крупных поковок / С.Я. Скобло, Е.А. Казачков. – М.: Металлургия, 1973. – 247 с.
Казачков Е.А. Кинетика кристаллизации крупных слитков спокойной и полуспокойной стали / Е.А. Казачков, Н.И. Ревтов, В.А. Федоров // Изв. вузов. Черная металлургия. – 1973. – №9. – С. 3-9.
Kazaczkow J.A. Kinetyka krzepniecia duzych wlewkow stalowych / J.A. Kazaczkow, N.I. Riewtow, Z. Kudlinski // Hutnik. – 1984. – №4. – Р. 124-129.
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.