Оцінювання енергії тертя в загальному енергетичному балансі механічної обробки різанням
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.32.2016.83922Ключові слова:
енергетичний баланс, енергія тертя, механічна обробка різанням, різець, сила різання, коефіцієнт тертя, температура різанняАнотація
Наведено аналітичні залежності для визначення складових сили різання, що виникають при точінні на передній і задній поверхнях різця, з урахуванням процесів різання і тертя. Показано існування мінімуму радіальної складової сили різання залежно від коефіцієнта тертя. Виконано оцінювання енергій різання і тертя в загальному енергетичному балансі механічної обробки різанням і визначеноі умови зменшення енергії тертяПосилання
Грановский Г.И. Резание металлов: учебник / Г.И. Грановский, В.Г. Грановский. – М. : Высшая школа, 1985. – 304 с.
Бобров В.Ф. Основы теории резания металлов / В.Ф. Бобров. – М. : Машиностроение, 1975. – 343 с.
Филоненко С.Н. Резание металлов / С.Н. Филоненко. − К. : Вища школа, 1969. − 260 с.
Алмазная обработка : учебное пособие / А.В. Якимов, Ф.В. Новиков, Г.В. Новиков, А.А. Якимов. – К. : ІЗМН, 1996. – 168 с.
Физико-математическая теория процессов обработки материалов и технологии машиностроения / Под общ. ред. Ф.В. Новикова и А.В. Якимова. – Одесса : ОНПУ, 2002. – 580 с. – (Механика резания материалов : в 10-ти т.; Т. 1).
Новиков Ф.В. Определение сил резания, действующих на передней и задней поверх-ностях резца / Ф.B. Новиков, О.С. Кленов // Вісник НТУ «ХПІ» : Зб. наук. пр. Серія : Технології в машинобудуванні. – Харків : НТУ «ХПІ». − 2016. − № 5(1177). − С. 81-86.
Полетика М.Ф. Исследование процесса резания титановых сплавов / М.Ф. Полетика // Обрабатываемость жаропрочных и титановых сплавов. – Куйбышев : Куйбышевское областное книжное издательство, 1962. – С. 28-35.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.