Про журнал

Галузь та проблематика

Термінологію, яка використовується в самій назві журналу «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies», - «передові технології», слід розуміти як синонім «промислові технології», бо це всі ті кращі ідеї із науки, які можуть бути впроваджені в промисловість. Адже отримання конкурентоспроможної промислової продукції високої якості базується на впровадженні високих технологій з різних самостійних сфер наукових досліджень, але об'єднаних загальним кінцевим результатом - готовим високотехнологічним виробом. Серед цих наукових сфер: інформаційні технології і системи управління, інженерія, енергетика та енергозбереження. Публікація наукових статей саме за цими напрямками і є основними «векторами» розвитку «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies». Адже саме вони є тими напрямками наукових досліджень, результати яких можуть бути використані безпосередньо в сучасному промисловому виробництві: космічному та авіабудуванні, приладобудуванні, машинобудуванні, хімічній промисловості та металургії.

І саме тому вчені, пов'язані з сучасним виробництвом, мають можливість брати участь у трансфері технологій у промисловість, публікуючи результати своїх прикладних наукових досліджень. Промисловці, в свою чергу, можуть черпати науково-практичну інформацію з журналу - кожен за своїм напрямком:

- Фахівці з управління та інформатики - з томів «Інформаційні технології та системи управління», «Математика і кібернетика - прикладні аспекти»;

- Фахівці-механіки та конструктори - із тому «Прикладна механіка»;

- Фахівці-технологи - з томів «Технології машинобудування», «Прикладна фізика»,  «Технології органічних і неорганічних речовин та екологія», «Матеріалознавство»;

- Фахівці-технологи та енергетики - із тому «Енергозберігаючі технології та обладнання».

Мета журналу - усунути той розрив, який виникає між новими науковими знаннями, які швидко з'являються,  і впровадженням їх у промисловість, що вимагає значно більшого часу. Промислові підприємства є активними передплатниками «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» та інженери з виробництва перевіряють практичну цінність тих наукових технологічних ідей, які рекомендуються до впровадження вченими-авторами «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies».

Завданням журналу для досягнення поставленої мети є формування «наукової складової» трансферу сучасних технологій з науки в промисловість. Тому в статтях, що публікуються в журналі, акцент робиться і на наукову новизну, і на практичну цінність.

 

До публікації в «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» приймаються матеріали науково-дослідних робіт науково-педагогічних працівників, науковців, фахівців, які пов’язані з сучасним виробництвом та мають можливість брати участь у трансфері технологій у промисловість, публікуючи результати своїх прикладних наукових досліджень за спеціальностями:

Технічні науки:
101 – Екологія 
104 – Фізика та астрономія 
105 – Прикладна фізика та наноматеріали 
113 – Прикладна математика 
121 – Інженерія програмного забезпечення 
122 – Комп’ютерні науки 
123 – Комп’ютерна інженерія 
124 – Системний аналіз
125 – Кібербезпека та захист інформації
126 – Інформаційні системи та технології 
131 – Прикладна механіка
132 – Матеріалознавство 
133 – Галузеве машинобудування 
134 – Авіаційна та ракетно–космічна техніка 
135 – Суднобудування 
136 – Металургія 
141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка 
142 – Енергетичне машинобудування 
143 – Атомна енергетика 
144 – Теплоенергетика 
145 – Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика
151 – Автоматизація та комп’ютерно–інтегровані технології 
152 – Метрологія та інформаційно–вимірювальна техніка 
161 – Хімічні технології та інженерія 
163 – Біомедична інженерія 
171 – Електроніка 
172 – Електронні комунікації та радіотехніка
181 – Харчові технології 
182 – Технології легкої промисловості 
183 – Технології захисту навколишнього середовища 
184 – Гірництво 
185 – Нафтогазова інженерія та технології 
186 – Видавництво та поліграфія 
261 – Пожежна безпека 
271 – Морський та внутрішній водний транспорт
272 – Авіаційний транспорт
273 – Залізничний транспорт 
274 – Автомобільний транспорт 
275 – Транспортні технології

Економічні науки:
071 – Облік і оподаткування
072 – Фінанси, банківська справа та страхування
073 – Менеджмент
075 – Маркетинг
076 – Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

 

Політика видавництва

При розробці положень видавничої політики журналу «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» редакція керувалася рекомендаціями Комітету з етики публікацій – Committee on Publication Ethics (COPE).

Невід’ємною частиною політики видавництва є етичні засади діяльності, з якими можна ознайомитись за посиланням.

З моменту початку неспровокованої повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України 24 лютого 2022 року видавництво переглянуло свою політику та ввело додаткові положення щодо співпраці з фізичними та юридичними особами.

Редакція журналу «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» не співпрацює з фізичними та юридичними особами – резидентами Російської Федерації та Республіки Білорусь, особами, що перебувають на території цих держав, прямо або опосередковано спонсоруються з їх боку або знаходяться у Державному реєстрі санкцій або інших санкційних списках, а також у разі наявності інформації від визнаних та надійних джерел (державних органів, міжнародних організацій тощо) про причетність автора(-ів) до відмивання грошей або фінансування тероризму.

Якщо редакцією буде виявлено, що зазначені фізичні або юридичні особи спотворили інформацію про своє місцезнаходження, особу чи будь-яку іншу суттєву інформацію, щоб уникнути обмежень щодо прийняття рукопису до розгляду або публікації, або з будь-якої іншої причини, будуть дотримані відповідні дії відповідно до політики редакції, а саме видалення рукопису статті, якщо він знаходиться на розгляді, або видалення опублікованої статті.

 

Історія журналу

«Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» почав видаватися в 2003 році.

Створенню журнала передувало дворічне опрацювання концепції журналу за участю вчених з України, Фінляндії та Нідерландів. Досвід зарубіжних колег в поданні наукових робіт допоміг створити новий для України тип наукового журналу.

Завдяки цьому стало можливим широке інформування промисловості про передові технологічні рішення, яке здійснювалося зі сторінок журналу. Це і стало реалізацією концепції журналу – здійснювати передачу наукових знань в промисловість, що особливо важливо в умовах економік, які трансформуються.

Перший випуск журналу побачив світ у лютому 2003 року окремими випусками англійською та російською/українською мовами.

З 2003 року журнал було включено до переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних досліджень.

Точне дотримання термінів виходу журналу та прозорість політики редакції стали чинниками, які привернули велику кількість авторів з України практично в усіх напрямках технічних наук. Тому журнал почав структуруватися по окремим томам: спочатку він виходив одним томом, через рік двома томами, потім чотирма та оформився остаточно в структуру з 12 томів до 2017 року.

У 2009 та 2014 роках «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» пройшов планові перереєстрації та був включений до Переліку ВАК України № 1-05/2 від 27.05.2009, № 1-05/3 від 08.07.2009 та наказом Міністерства освіти і науки Україна № 793 від 04.07.2014.

Постійно вивчаючи досвід провідних видавців світу, редакція журналу впроваджувала нові форми і зміст роботи з авторами, рецензентами, читачами. Динамічний розвиток журналу не залишився непоміченим багатьма світовими ресурсами індексації наукової періодики, про що сьогодні може свідчити список ресурсів його індексації (посилання).

У 2015 році журнал почав індексуватися в наукометричній базі даних Scopus.

У 2019 журнал увійшов до «Переліку наукових фахових видань України» (категорія «А») з технічних наук за 37 спеціальностями (затверджено наказами Міністерства освіти і науки України № 358 від 15.03.2019, № 612 від 07.05.2019 та № 975 від 11.07.2019).

У 2020 році журнал увійшов до «Переліку наукових фахових видань України» (категорія «А») з фізико-математичних наук за спеціальностями 104 та 105 (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України № 1471 від 26.11.2020).

З січня 2021 року журнал «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» поповнився новим, тринадцятим томом «Трансфер технологій: промисловість, енергетика, нанотехнології».

У 2021 році журнал увійшов до «Переліку наукових фахових видань України» (категорія «А») з економічних наук за спеціальностями 071, 072, 073, 075, 076 (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України № 735 від 29.06.2021).