Оцінка енергетичної ефективності геліопокрівлі за математичними та експериментальними дослідженнями
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2017.103853Ключові слова:
геліопокрівля, система теплопостачання, енергетична ефективність, геліосистема, сонячний колектор, сонячна енергіяАнотація
Розроблено математичну модель роботи геліопокрівлі у системі теплопостачання. Теоретично отримано математичну залежність розрахунку температури нагріву теплоносія в баці-акумуляторі від інтенсивності теплового потоку та часу опромінення. Проведено планування повного факторного експерименту, описано процес проведення замірів та вимірювальну апаратуру, математичне оброблення отриманих результатів та представлення у вигляді графіків, номограм та аналітичних залежностей
Посилання
- Freris, L., Infield, D. (2008). Renewable Energy in Power Systems. UK: A John Wiley & Sons, Ltd, Publication, 303.
- Pluta, Z. (2007). Sloneczne instalacje energetzczne. Warsyava: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, 246.
- Lorenz, P., Pinner, D., Seitz, T. (2008). The economics of solar power. The McKinsey Quarterly, 19.
- Hantula, R. (2010). Science in the Real World: How Do Solar Panels Work? NY: Chelsea House Publishers, 32.
- Wisniewski, G., Golebiowski, S., Grzciuk, M. et. al. (2008). Kolektorz Sloneczne. Energia słoneczna w mieszkalnictwie, hotelarstwie i drobnzm pryemysle. Warszawa: Medium, 201.
- Maczulak, A. (2010). Renewable energy: Sources and Methods. NY: Infobase Publishing, 208.
- Mysak, Y. S., Voznyak, O. T., Dats'ko, O. S., Shapoval, S. P. (2014). Sonyachna enerhetyka: teoriya ta praktyka. Lviv: Vydavnytstvo Lvivs'koyi politekhniky, 340.
- Pona, O. M., Voznyak, O. T. (2014). Efektyvnist' heliopokrivli v hravitatsiyniy systemi teplopostachannya. Stroitel'stvo, materialovedenie, mashinostroenie, 76, 231–235.
- Hal'chak, V., Boyarchuk, V. (2008). Al'ternatyvni dzherela enerhiyi. Lviv: Aral, 135.
- Solovey, O. I., Leha, Yu. H., Rozen, V. P. et. al. (2007). Netradytsiyni ta ponovlyuval'ni dzherela enerhiyi. Cherkasy: ChDTU, 483.
- Shapoval, S. P., Voznyak, O. T., Pona, O. M. (2014). Pat. No. 92009 UA. Enerhoefektyvnyy budynok. MPK (2014.01) F24J 2/02 (2006.01) F24D 15/00. No. u 201401792; declareted: 24.02.2014; published: 25.07.2014, Bul. No. 14, 4.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Yosyf Mysak, Ostap Pona, Stepan Shapoval, Marta Kuznetsova, Tetiana Kovalenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.