Моделирование тепловых режимов совместной работы грунтового теплообменника и теплонасосной установки
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1276Ключові слова:
Грунтовий теплообмінник, теплонасосна установкаАнотація
Запропоновано комплексний підхід до проектування ґрунтового теплообмінника, що дозволяє врахувати взаємний вплив режимів теплоспоживання об'єкта і збору тепла з ґрунтового масиву протягом періоду експлуатації теплонасосної установкиПосилання
- Денисова. А. Е. Інтегровані системи альтернативного теплопостачання для енергозберігаючих технологій: Автореф. дис….доктора техн. наук: 05.14.06/ОНПУ. – Одеса, 2003. – 36 с.
- Васильев Г. П. Теплохладоснабжение зданий и сооружений с использованием низкопотенциальной энергии поверхностных слоев Земли/ Г.П. Васильев. – М.: Издательский дом «Граница», 2003. – 176 с.
- ДБН В.2.6-31:2006 Конструкції будівель і споруд. Теплова ізоляція будівель/ Мінбуд України, Київ, 2006.
- Денисова А.Е. Использование энергии грунта в теплонасосных гелиосистемах энергоснабжения [Текст] / А.Е. Денисова, А.С. Мазуренко, Ю.К. Тодорцев, В.А. Дубковский// Энерготехнологии и ресурсосбережение. – 2000. – № 1. – С. 27- 30.
- Патанкар С. Численные методы решения задач теплообмена и динамики жидкости/ С. Патанкар. – М.:Энергоатомиздат,1984. –152 с.
- Исаченко В.П. Теплопередача/ В.П. Исаченко В.А. Осипова, А.С. Сукомел. –М.: Энергия, 1975.– 488 с.
- Тихонов А. Н. Уравнения математической физики/ А. Н. Тихонов,
- А. А. Самарский. М.: Наука, 1966. 620 С.
- Костиков А.О. Влияние теплового состояния грунта на эффективность работы теплонасосной установки с грунтовым теплообменником/ А.О. Костиков, Д. Х. Харлампиди// Енергетика: економіка, технології, екологія. –№1.– 2009. –С. 32-40.
- Редько А.А. Исследование термодинамических режимов геотермальных теплонасосных установок/ А.А. Редько, Д.Х. Харлампиди// Вісник донбаської національної академії будівництва та архітектури. – Вип. 2 (76). – 2009. –
- С. 86-98.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Виктория Александровна Тарасова, Дионис Харлампиевич Харлампиди, Алексей Валерьевич Шерстюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.