Возможности применения лазерных исследований атмосферы зоны чрезвычайной ситуации
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1282Ключові слова:
Лазер, атмосфера, оперативний моніторингАнотація
Розглянуті теоретичні основи лазерного моніторингу атмосфери в зоні надзвичайної ситуації. Представлено рішення за допомогою одного комплекту апаратури двоєдиного завдання оперативного моніторингу як газових домішок, так і аерозолів в зоні надзвичайної ситуації
Посилання
- Беккер А.А. Охрана и контроль загрязнения природной среды. – Гидрометеоиздат, 1989.
- Стокгольмская конференция по окружающей среде 1972 года.
- Конференция ООН по окружающей среде и развитию в Рио-де-Жанейро 1992 года.
- Межерис Р. Лазерное дистанционное зондирование. – М.: Мир, 1979.
- Лазерный контроль атмосферы. под редакцией Э.Д. Хинкли. М.: Мир, 1979. 386 с.
- В.Е. Зуев, В.В. Зуев. Дистанционное оптическое зондирование атмосферы. С.–П.: Гидрометеоиздат, 1992. 212 с.
- P.L. Meyer, M.W. Sigrist. Atmospheris pollution using CO2-laser photoacoustic spectroscopy and other technigues. Rov. Sci. Instrum., 1990, v. 61, № 7, pp. 1779–1807.
- Б.И. Васильев, У.М. Маннун. ИК лидары дифференциального поглощения для экологического мониторинга окружающей среды. Квантовая электроника, 2006, т. 36, № 9, с. 801–820.
- Л.Ф. Черногор. Дистанционное радиозондирование атмосферы и космоса. Х.: ХНУ имени В.Н. Каразина, 2009. 348 с.
- А. Исимару. Распространение и рассеяние волн в случайно –неоднородных средах. Т. 1. Однократное рассеяние и теория переноса. М.: Мир, 1981. 281 с.
- Л.С. Ивлев, С.О. Андреев. Оптические свойства аэрозолей. Л.: ЛГУ, 1986. 278 с.
- А.Н. Тихонов, В.Я. Арсенин. Методы решения некорректных задач. М.: Наука, 1979. 288 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Леонид Феоктистович Черногор, Александр Сергеевич Рашкевич
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.