Визначення заходів з раціонального управління збалансованим розвитком сільськогосподарського землекористування
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2018.140763Ключові слова:
управління розвитком, динаміка показників сільськогосподарського виробництва, ринок землі, земельні ділянки, землекористування, земельна реформаАнотація
Досліджено питання управління соціально-економічним розвитком сільських територій. Обґрунтовано, що державна політика повинна бути орієнтована на мобілізацію трудових, фінансових, матеріальних та організаційних ресурсів, посилення соціального захисту сільського населення, відновлення соціальної інфраструктури, розвиток підприємництва, збереження екологічної стабільності. Доведено, що в рамках комплексного управління розвитком сільських територій особливої уваги потребує розвиток системи місцевого самоврядування в сільських територіальних громадах.
Досліджено фактори, що призвели до безпрецедентної соціально-економічної та екологічної кризи у сільськогосподарському землекористуванні. На основі вирішення оптимізаційної задачі зазначені негативні тенденції в динаміці найважливіших показників сільськогосподарського виробництва, що виявляються особливо чітко за результатами кореляційного аналізу даних. Отримана математичная модель динаміки дозволяє передбачати наслідки нераціонального управління розвитком та навіть прогнозувати сумний фінал, якщо не вживати визначених пріоритетних факторів управління. Прогноз на основі такої математичної моделі динаміки може бути зроблений за будь-якими показниками сільськогосподарського виробництва.
Відзначено, що сучасний період розвитку земельних відносин на селі здатний буде задовольнити інтереси селян лише за умови гармонійного поєднання економіки різних сфер діяльності на селі, які підсилюються одна одною. Обґрунтовано інноваційний підхід забезпечення бездефіцитного балансу гумусу в ґрунті як умову збалансованого розвитку сільськогосподарського землекористування. Визначено, що в основі політики, орієнтованої на екологічну стабілізацію землекористування, є розвиток організаційно-правових форм господарювання кооперативного типу на засадах спільної часткової власності на земельні ділянки власників земельних паїв
Посилання
- Kouz, R. (1993). Firma, rynok i pravo. SShA. Ekonomika, politika, ideologi, 8, 35–38.
- Coass, R. (1960). The problem of Social cost. Journal of Law and Economics, 3 (1).
- Enemark, S. (2005). Understanding the Land Management Paradigm. Innovative Technology for Land Administration. Proceeding of a Symposium held by FIG Commision 7 on 24 and 25 June, 2005 at the University of Wisconsim. State Historical Society in Madison, Wisconcim. State Historical Society in Madison, Wisconsin, USA, 17–27.
- Williamson, I., Enemark, S. (2010). Land Administration for Sustainable Development. ESPiPress, 487.
- Molen, P., Lemmen, C. F. (2004). Unconvential approaches to land administration. UТ. FIG, Nairoby Kenya.
- Molen, P. V. D., Silayo, E. H., Tuladhar, A. M. (2008). Land Administration Policies and Systems. Comparative Study to Land Policy in 9 Countries in Africa and Asia. FIG Working Week, Stockholm, 6.
- Budget Summary fnd Annual Performance Plan, Financial Year 2010 (2010). USDA, 12.
- Tyson, A. (2013). European Structural and Investment Funds 2014–2020: Support to higher education. DG HE, Dublin. Available at: http://eu2013.ie/media/eupresidency/content/documents/highereducationdgmeeting/Tyson-(Day-1).pdf
- Rainert, E. (2015). Yak bahati krainy zabahatily i chomu bidni krainy lyshaiutsia bidnymy. Kyiv: Tempora, 444.
- Monke, J. (2016). Agricultural Research: Background and Issues. Congressional Research Service. Available at: https://fas.org/sgp/crs/misc/R40819.pdf
- Dobriak, D. S., Babmindra, D. I. (2006). Ekoloho-ekonomichni zasady reformuvannia zemlekorystuvannia v rynkovykh umovakh. Kyiv: Urozhai, 336.
- Tretiak, A. M. (2011). Napriamy i zakhody po zavershenniu zemelnoi reformy. Zemelne pravo: teoriya i praktyka, 10, 10–17.
- Bystriakov, I. K., Novotorov, O. S., Nikolaienko, T. S. et. al. (2002). Deiaki instytutsionalni aspekty zemelnykh vidnosyn v Ukraini: stan ta napriamy vdoskonalennia. Kyiv: NAN Ukrainy, RVPS Ukrainy, 134.
- Martyn, A. H. (2011). Mekhanizmy derzhavnoho rehuliuvannia rynku zemel silskohospodarskoho pryznachennia v Ukraini. Zemelne pravo, 10, 18–20.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Valery Gorlachuk, Olena Lazarieva, Svitlana Belinska, Yuri Potapsky, Olha Petryshche
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.