Применение теории фракталов для описания состояний равновесия стержневых систем
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1435Ключові слова:
Cтержнева система, стан рівноваги, фракталАнотація
Розглянуто можливість застосування теорії фракталів для дослідження станів рівноваги стержневих систем. Проведено дослідження стержневої конструкції зі знаходженням всіх можливих її стійких положень за допомогою побудови відповідних фрактальних зображеньПосилання
- Мандельброт Б. Фрактальная геометрия природы [Текст] : пер. с англ. — М. : Институт компьютерных исследований, 2002. — 656 с.
- Пьетронеро Л. Фракталы в физике [Текст] : труды VI международного симпозиума по фракталам в физике, 9-12 июля 1985 г. МЦТФ, Триест, Италия / Пьетронеро Л., Тозатти Э. — М. : Мир, 1988. — 672 с.
- Кулак М.И. Фрактальная механика материалов [Текст] / М.И. Кулак. — Мн. : Выш. Шк., 2002. — 304 с. : ил. — ISBN 985-06-0761-0.
- Пайтген Х.-О. Красота фракталов. Образы комплексных динамических систем [Текст] / Х.-О Пайтген, П.Х. Рихтер. — М., 1993. — 176 с.
- Шамровський О.Д. Розрахунок стрижневих конструкцій методом послідовних переміщень із урахуванням геометричної нелінійності [Текст] / О.Д. Шамровський, Д.М. Колесник, Ю.О. Лимаренко // Нові матеріали і технології в металургії та машинобудуванні, 2009. — № 1. — С. 78—85.
- Работнов Ю.Н. Сопротивление материалов [Текст] / Ю.Н. Работнов. — М. : Физматиз, 1962. — 455 с.
- Тимошенко С.П. Курс теории упругости [Текст] / С.П. Тимошенко. — К. : Наукова думка, 1972. — 508 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Александр Дмитриевич Шамровский, Дмитрий Николаевич Колесник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.