Нечеткие множества и расчет показателя точности цифровых карт
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1492Ключові слова:
Tочність, ГІС, нечітка логіка, тематична картаАнотація
У статті проводиться розрахунок показників точності дешифрування тематичних карт на базі теорії нечітких множин, що дає можливість визначити дешифрувальний потенціал знімківПосилання
- Яхъяева Г.Э.Нечеткие множества и нейронные сети, Издательство: Бином, 2006.
- Х. Какиучи, М. Онака, М. Асаи, Ф. Итох, Pasco Corporation, DMS Corporation Ltd.Топографические карты масштаба 1:25 000 на базе космических снимков SPOT5., Токио, Япония, 2004
- Штовба С.Д. Введение в теорию нечетких множеств и нечеткую логику/ http://matlab.exponenta.ru/fuzzylogic/book2/index.php.
- Леоненков А.В. Нечеткое моделирование в среде MATHLAB и fuzzyTECH / А.В. Леоненков. — Спб.: БХВ — Петербург, 2005. — 736 с.
- Д. Ласселин, Е. Бретон, Ж.П. Семпьер, Ж.Ф. Канту, IGN Espace, РамонвильОценка потенциала географических данных снимков SPOT 5., Франция. 2004
- В.Н. Адров, Ю.И. Карионов, П.С. ТитаровОпределение точностных характеристик снимков QuickBird., Омск, Россия. 2005
- С.А. Самодумкин, М.Д. Степанова, Н.А. Гулякина, Управление данными в Геоинформационных системах. Минск 2006
- Денис Рыков, Матрица ошибок и расчет показателей точности тематических карт, 2010 /http://gis-lab.info/qa/error-matrix.html
- Питенко А.А. Нейросетевой анализ в геоинформационных системах. Красноярск, 2000.
- Tahsin A. Yanar and ZuhalAkyurek The Enhancement of ArcGIS with Fuzzy Set Theory, 2004.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Анна Владимировна Бельчева, Наталья Олеговна Манакова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.