Метод оценки дизадаптационных состояний организма человека
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1500Ключові слова:
Cтохастичний гомеостаз, складність коливань, серцевий ритмАнотація
Описується метод оцінки адаптаційних резервів організму людини, оснований на застосуванні нелінійних динамічних оцінок добового серцевого ритмуПосилання
- Анализ вариабельности сердечного ритма при использовании различных электрокардиографических систем (Методические рекомендации). / Под. ред. Р.М. Баевского и соавт. Москва, 2002.
- Телемедицина. Новые информационные технологии на пороге XXI века / Под ред. Р.М.Юсупова, Р.И.Полонникова. - СПб,1998.- 487 с.
- Настенко Є.А. Закономірності самоорганізації та регуляції кровообігу людини: Автореф. дис. докт. біол. наук: Спец. 03.00.02, Київськ. Нац. унів. ім. Т. Шевченка. – 37 с.
- Юсупов Р.М., Полонников Р.И. Новые информационные технологии на пороге XXI века. - СПб, 1998.- 487 с.
- Rajendra Acharya U, Paul Joseph K, Kannathal N, Lim Choo Min and Jasjit Suri S, Heart Rate Variability, Advances in Cardiac Signal Processing, Springer-Verlag Berlin Heidelberg 2007, pp.121-165.
- Pincus SM. Approximate entropy as a measure of system complexity. Proc Natl Acad Sci USA 1991;88:2297-2301.
- O. Kyselova, , Ie. Nastenko, M. Gerasymchuk. Heart rate complexity definition using Kolmogorov algorithmic complexity method. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies – №1/10(49), 2011, P. 11- 14.
- Lempel A, Ziv J. On the complexity of finite sequences. IEEE Trans Information Theory 1976; IT-22: 75–88.
- Hu J, Gao J, Principe J. Analysis of biomedical signals by the lempel-ziv complexity: the effect on finite data size. IEEE Trans Biomed Eng 2006; 53: 2606–9.
- Steven W. Smith, The scientist and engineer's guide to digital signal processing, California Technical Publishing, San Diego, CA, 1997.
- Milnor W.R. Hemodynamics. – Baltimore: Williams a. Wilkins, 1984. – 419p.
- Peng CK, Havlin S , Stanley HE , et al . Quantification of scaling exponents and crossover phenomena in nonstationary heartbeat time series. Chaos , 1995 , 5 (1), pp. 82-87.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ольга Геннадиевна Киселева, Евгений Арнольдович Настенко, Максим Викторович Герасимчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.