Кинетика процесса аммиачного выщелачивания соединений никеля из отработанных железо-никелевых аккумуляторов
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1598Ключові слова:
Bилуговування, нікель, акумулятор, кінетикаАнотація
Досліджено основні кінетичні параметри процесу селективного аміачного вилуговування сполук нікелю з вторинної сировини. Встановлено порядок і область протікання реакції. Розраховані термодинамічні показники процесуПосилання
- Ситтиг М. Извлечение металлов и неорганических соединений из отходов / Ситтиг М.; [под ред. Н.М. Эмануэлля]. – М.: Металлургия, 1985. – 408 с.
- Худяков И.Ф. Металлургия меди, никеля, кобальта: в 2 т. Т. 2. Металлургия никеля и кобальта / И.Ф. Худяков, А.И. Тихонов и др. – М.: Металлургия, 1977. – 298 с.
- Лидин Р.А Химические свойства неорганических веществ / Р.А. Лидин, В.А. Молочко, Л.Л. Андреева. − М.: КолосС, 2006. − 460 с.
- Гороновский И.Т. Краткий справочник по химии / И.Т. Гороновский, Ю.П. Назаренко, Е.Ф. Некряч. – Киев: Наукова думка, 1974. – 992 с.
- Демидов А.И. Кинетика выщелачивания соединений никеля из отработанных электродов железо-никелевых аккумуляторов в аммиачных растворах / А.И. Демидова, О.А. Красовицкая // Журнал прикладной химии. – 2001. – Т.74, № 5. – С. 716 – 721.
- Практикум по физ. химии: [учебное пособие для ВУЗов / ред. Горбачева С.В.]. – М.: Высшая школа, 1974. – 496 с.
- Стромберг А.Г. Физическая химия / А.Г. Стромберг, Д.П.Семченко. − М.: Высшая школа, 1988. − 480 с.;
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Анна Александровна Юрченко, Анатолий Николаевич Бутенко, Алексей Яковлевич Лобойко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.