Електродіалізне отримання сірчаної кислоти та лугу з розчинів сульфату натрію
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1601Ключові слова:
Eлектродіаліз, переробка регенераційних розчинівАнотація
В роботі приведено результати, отриманні при електрохімічному вилученні сульфату натрію з кислих, нейтральних та лужних розчинів з можливістю отримувати кислоту та луг в концентраціях, достатніх для використання при регенерації іонітівПосилання
- Андрияш С.В. Регенерация катионита КУ-2-8 при создании малоотходных технологий умягчения и обессоливания воды / С.В. Андрияш, И.Н. Гомеля, Т.А. Шаблий // Экотехнологии и ресурсосбережение. – 2007. – №2. – С.34–39.
- Черкасов С.В. Электродеионизация воды: теория и практика применения / С.В. Черкасов // Энергослужба предприятия . – 2005 – № 4. – С.21–26.
- Чхенадзе Н.В. К определению допустимой величины кальциевой жест кости при электролизе минерализованных вод с одновременным концентрированием / Н.В. Чхенадзе, Ц. С. Курцхалия // GEN: Georg. Eng. News. – 2004. – №4. – С.118–122.
- Гомеля М.Д. Відновлення регенераційних розчинів, що містять іони цинку та кадмій в іонообмінному очищенні води / М.Д. Гомеля, О.В. Глушко, І.К. Баранова // Збірник наукових праць СНУЯЕ та П. – 2009. №3(31) – С.108–114.
- Ивакина Е.И. Переработка регенерата анионита ЭДЭ-10П в кислоту и щелочь на опытной полупромышленной электролизной установке / Е.И. Ивакина, Н.Н. Зубец, З.Д. Лаврова и др. // Теория и практика сорбционных процессов. – 1976. –в.11. – С.92–95.
- Гомеля Н.Д. Электрохимическое извлечение ионов цинка и кадмия из регенерационных растворов при ионообменной очистке воды / Н.Д. Гомеля, Е.В. Глушко, Т.В. Крысенко // Энегротехнология иресурсозбережение. – 2009. – №2. – С.68–71.
- Писарска Б. Анализ русловий получения H2SO4 и NaOH из растворов сульфата натрия методом электродиализа / Б. Писарска, Р. Дылевски // Ж. прикл. Химии. – 2005. – Т.78. – №8. – С.1311–1316.
- Шаблій Т.О. Елекрохімічна переробка відпрацьованих розчинів, що утворюються при регенерації кат іонітів / Т.О. Шаблій, М.Д. Гомеля, Є.М. Панов // Экология и промышленность. – 2010. – №2 – С.33–38.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Олена Володимирівна Голтвяницька, Тетяна Олександрівна Шаблій, Микола Дмитрович Гомеля
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.