Використання магнітних сорбентів при видаленні синтетичних барвників із стічних вод
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1602Ключові слова:
Cорбент, барвник, магнетит, модифікований бентонітАнотація
Досліджено ефективність сорбції різних класів барвників на магнетиті та використання модифікованого сорбенту, а саме бентоніту. Виявлено, що використання таких сорбентів замість магнетиту підвищує ефективність видалення забрудненьПосилання
- Гончарук, В. В Глубокая очистка природной воды при повышенной ее цветности / В. В. Гончарук, К. А. Клименко, И. М. Соломенцова, А. В. Лещенко // Химия и технология воды. -2002. -Т. 24,№ 1.-С. 64-71.
- Гоба, В. Е Сорбционная очистка сточных вод химических производств с помощью активных антрацитов / В. Е. Гоба, С. С. Ставицкая, А. К. Томашевская, В. М. Викарчук // Химия и технология воды. - 2003. - Т. 25,№ 5. - С. 369-377.
- Краснободько И. Г. Деструктивная очистка сточных вод от красителей / И. Г. Краснободько. – Л : Хи¬мия, 1988. - 193 с.
- Гончарук В.В. Отримання та використання високодисперсних сорбентів з магнітними властивостями / В. В. Гончарук, В. М. Радовенчик, М. Д. Гомеля. – К., 2003. – 263с.
- Іваненко О.І. Очищення стічних вод від барвників магнетно-сорбційним методом / О. І. Іваненко, О. А. Отрох // Хімічна інженерія, екологія та ресурсозбереження. – 2010. – Т. 5, №1. – С. 51-53.
- Мальований М.С. Адсорбційне очищения стоків від синтетичних барвників. Технологічні аспекти / М. С. Мальований, Г. З. Леськів, І. М. Петрушка, З. С. Одноріг // Хімічна промисловість України. - 2007. – Т. 80, №3. - С. 49-51.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Олена Іванівна Іваненко, Юлія Михайлівна Греськів
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.