Етапи пошуку в WWW інформації, призначеної для аналізу політичних явищ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.16282Ключові слова:
пошук, відбір, етапи, WWW, аналіз, інформація, політичний, вимоги, не застарілий, достовірнийАнотація
Дана стаття присвячена актуальній проблемі ефективного пошуку інформації в мережі World Wide Web, причому інформації політологічного характеру, яка в подальшому підлягає аналітичній обробці. Подані вимоги до інформації, призначеної для аналізу політичних явищ. На основі них та етапах пошуку інформації в мережі WWW, запропонованих іншими дослідниками, описані шість етапів пошуку такої інформації.
Посилання
- Дудар, В. В. Збір і обробка інформації в Інтернет з використанням інтелектуальних агентів [Текст] / В. В. Дудар, М. В. Збітнєва, А. Г. Дерев’янко // Біоніка інтелекту: наук.-техн. журнал – 2008. – № 2 (69). – С. 61-66.
- Успенський, І. В. Інтернет-маркетинг [Текст] / І.В. Успенський // Підручник. – СПб.: Видавництво СПДЕУ - 2003.
- Галашев, В. А. Системи пошуку та обробки інформації [Текст] / В.А. Галашев // Учб.-метод. посібник. – Іжевськ: Удб. Держ ун-т. – 2011. – 149 с.
- Шимановська-Діанич, Л. М. Основи менеджменту (Частина 2) [Текст] / Л.М. Шимановська-Діанич // Опорний конспект лекцій. – Полтава. – 2001.
- Попович, П. Я. Економічний аналіз діяльності суб’єктів господарювання [Текст] / П.Я. Попович // Підручник. – Тернопіль: Економічна думка. – 2001. – 365 с.
- Гендіна, Н. І. Інформаційно-пошукові тезауруси: структура, призначення та порядок розробки [Електронний ресурс] / Н.І. Гендіна // DSpace at Novosibirsk State University. – 2004. Режим доступу: http://dspace.nsu.ru:8080/jspui/bitstream/nsu/188/1/IPT.pdf. Назва з екрана.
- Степанов, В. К. Професійний пошук інформації в інтернет [Електронний ресурс] / В.К. Степанов // Інтернет в професійній інформаційній діяльності. – 2006. Режим доступу: http://textbook.vadimstepanov.ru/chapter2/glava2.html. Назва з екрана.
- Логічні оператори в пошукових запитах [Електронний ресурс] // Google: Формула пошуку. – 2013. Режим доступу: https://support.google.com/websearch/answer/136861?hl=ru. Назва з екрана.
- Гусєв, В. С. Google: ефективний пошук [Текст] / В.С. Гусєв // Посібник. – М.: Діалектика. – 2006.
- Міндальов, І. В. Світові інформаційні ресурси [Електронний ресурс] / І.В. Міндальов // Електронний учб.-метод. комплекс. – 2009. Режим доступу до учб.-метод. Комплексу: http://www.kgau.ru/istiki/umk/mir/index.html.
- Dudar, V.V., Zbitneva, M.V., Derev'yanko, A.G. (2008). Zbir i obrobka informacii v Internet z vykorystannyam intelektyalnykh agentive. Intelligence Bionics: Scientific-technical magazine, № 2 (69), 61-66.
- Uspenskyi, I.V. (2003). Internet-marketyng. St. Petersburg.: Publisher SPDEU.
- Halashev, V.A., (2011). Systemy poshuku ta obrobky informacii. Educat.-method. Manual, Izhevsk: Udb. State University, 149.
- Shymanovska-Dianych, L.M. (2001). Osnovy menegmentu (Chastyna 2). Poltava.
- Popovych, P.Ya., (2001). Ekonomichnyi analiz diialnosti subektiv gospodariuvannia. Ternopil: Ekonomichna dumka, 365.
- Gendina, N.I., (2004). Informaciino-poshykovi tezaurusy: stryktyra, pryznachennia ta poriadok rozrobky. DSpace at Novosibirsk State University. URL: http://dspace.nsu.ru:8080/jspui/bitstream/nsu/188/1/IPT.pdf.
- Stepanov, V.K., (2006). Profesiinyi poshyk informacii v internet. Internet v profesiinii informaciinii diialnosti. URL: http://textbook.vadimstepanov.ru/chapter2/glava2.html.
- (2013) Logichni operatory v poshykovykh zapytakh. Google: Formula poshuku. URL: https://support.google.com/websearch/answer/136861?hl=ru.
- Gusev, V.C., (2006). Google: Efectivnyi poshuk. Posibnyk, Moscov: Dialektyka.
- Mindalov, I.V. (2009). Svitovi informaciini resursy Global information resources. E-educat.-method. complex. URL:: http://www.kgau.ru/istiki/umk/mir/index.html.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Надія Вікторівна Канюк, Андрій Миколайович Пелещишин
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.