Програмний компонент для обробки цифрових сигналів IFFT- NOISE GATE
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.16389Ключові слова:
подавлення шуму, фільтрація, цифрова обробка сигналів, спектр, алгоритм, програмне забезпеченняАнотація
Запропоновано алгоритм цифрової фільтрації корисних сигналів різних форм від шумових складових з використанням прямого та зворотного FFT- перетворення. На основі запропонованого алгоритму розроблено програмний компонент для обробки цифрових сигналів «iFFT- Noise Gate»; наведено результати моделювання процесу фільтрації шумів та порівняльну характеристику шумознижуючих властивостей нового алгоритму та відомих аналогів за найбільш суттєвими параметрами: THD, SINAD, SNR.Посилання
- Блейхут, Р. Быстрые алгоритмы цифровой обработки сигналов [Текст] / Р. Блейхут. – М.: Мир, 1989. – 448 с.
- Богнер, Р. Введение в цифровую фильтрацию. [Текст] : учеб.; пер. с англ. / Р. Богнер, А. Константинидис. – М.: Мир, 1976. – 216 с.
- Гольденберг, Л. М. Цифровая обработка сигналов [Текст]: учеб. / Л. М. Гольденберг, Б. Д. Матюшкин, М. Н. Поляк. – 2-е изд. перераб. и доп. – М.: Радио и связь, 1990. – 256 с.
- Лем, Г. Аналоговые и цифровые фильтры [Текст] / Г. Лем. – М.: Мир, 1982. – 592 с.
- Нуссбаумер, Г. Быстрое преобразование Фурье и алгоритмы вычисления сверток [Текст] / Г. Нуссбаумер. – М.: Радио и связь, 1985. – 248 с.
- Оппенгейм, А. Цифровая обработка сигналов [Текст] / А. Оппенгейм. – М.: Связь, 1979. – 416 с.
- Оппенгейм, А. Цифровая обработка сигналов [Текст] / А. Оппенгейм. – М. : Техносфера, 2006. – 856 с.
- Прокис, Дж. Цифровая связь [Текст] / Дж. Прокис. – М.: Радио и связь, 2000. – 800 с.
- Рабинер, Л. Теория и применение цифровой обработки сигналов [Текст] / Л. Рабинер. – М.: Мир, 1978. – 848 с.
- Сергиенко, А. Б. Цифровая обработка сигналов. [Текст] / А. Б. Сергиенко. – СПб. : Питер, 2002. – 608 с.
- Семенов, Е. В. Повышение методов точности фильтрации сигналов. Разраотка лабораторного стенда [Текст] : тез. док. международной науч.-практ. конф. «Інформаційні технології в освіті, науці і техніці», апрель 2012, Черкаси / Е. В. Семенов, В. В. Шведова; отв. ред. В. А. Королев. – Черкаси : ІТОНТ 2012 – С. 74-75.
- Blahut, R. (1989). Fast Algorithms for Digital Signal Processing Trans. From English. Academic Press, 448.
- Bogner, Ed. R., Konstantinidis, A. (1976). Introduction to digital filter Trans. from English. Academic Press, 216
- Goldenberg, L. M., Matyushkin, B. D., Polak, M. N. (1990). Digital Signal Processing: 2nd ed. rev. and add. Radio and communication, 256.
- Lem, G. (1982). Analog and Digital Filters. Trans. from English. Academic Press, 592.
- Nussbaumer, G. (1985). Fast Fourier transform and convolution algorithms for computing. Trans. from English. M.: Radio and communication, 248.
- Oppenheim, A., Schafer, R. (1979). Digital Signal Processing. Trans. from English. M: Communications, 416.
- Oppenheim, A., Schafer, R. (2006). Digital Signal Processing. Trans. from English. M: Technosphere, 856.
- Soured, J. (2000). Digital Communication. Trans. from English. M.: Radio and communication, 800.
- L. Rabiner, B. Gould. (1978). Theory and Application of Digital Signal Processing. Trans. from English. Academic Press, 848.
- Sergienko A.B. (2002). Digital Signal Processing. St. Petersburg. Peter, 608.
- Semenov, E.V., Shvedova, V.V. In: Korolev, V.A. (2012). Improving the accuracy of methods for filtering signals. Development of the laboratory stand: Theses. Doc. International scientific-practical. Conf. "Information Technology in education, Science and Technology". April 2012Cherkasy: ІTONT. p74-75.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Виктория Викторовна Шведова, Евгений Владимирович Семенов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.