Адаптивне керування процесом формування геометрії кварцової трубки за еталонною моделлю
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1748Ключові слова:
Aдаптивна система, еталонна модель, квадратичний функціонал якості, градієнтний метод, кварцова трубкаАнотація
Розроблено структурну схему системи керування процесом формування геометрії кварцової трубки та синтезовано дискретний алгоритм її функціонування, реалізований за градієнтним методом досягнення цільової умови адаптації і керуванняПосилання
- Галай, В.М. Ноніусна адаптивна високоточна система стабілізації стохастичних процесів / В.М. Галай, А.М. Сільвестров, О.В. Шефер // Системні дослідження та інформаційні технології. – 2003. – №1. – С. 135–142.
- Галай, В.М. Ноніусний підхід до побудови математичних моделей складних об’єктів керування / В.М. Галай // Тези доп. Міжнар. наук.-техн. конф. „Інтегровані комп’ютерні технології в машинобудуванні” (ІКТМ 20060). – Харків: ХАІ, 2006. – С. 130.
- Галай, В.М. Контроль в’язкості скломаси в зоні витяжки кварцової трубки за параметрами моделі електроприводу / В.М. Галай // Вісник національного технічного університету „ХПІ”. Серія „Електротехніка, електроніка і електропривод” . – Харків: НТУ „ХПІ”, 2005. – №45. – С. 443–455.
- Лисиця, П.М. Підсистемна реалізація автоматизованої системи керування нестаціонарним процесом виготовлення трубок із кварцового скла / П.М. Лисиця, М.П. Лисиця // Вестник НТУ „ХПИ”: тематический выпуск "Автоматика и приборостроение". Вып. № 20. – Харьков, 2010. – C. 103–109.
- Лисиця, М.П. Виявлення взаємних зв’язків у багатовимірному об’єкті та обґрунтування принципу керування з розв’язкою каналів процесом формування кварцової трубки / М.П. Лисиця, П.М. Лисиця, І.М. Сергієнко // Тез. доп. 62 наук. конф. проф., викл., наук. працiвникiв, асп. та студентiв університету. – T. 1. – Полтава: ПолтНТУ, 2010. – С. 6–8.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Павло Михайлович Лисиця
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.