Статистическое моделирование распределения гомологичных хромосом по гаметам при селекции
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1775Ключові слова:
Mодель, селекція, схрещування, хромосома, каріотипАнотація
Пропонуються статистичні моделі розподілу гомологічних хромосом у ряду поколінь великої рогатої худоби і свиней. Розраховуються ймовірності присутності батьківських хромосом в залежності від схеми розведення, що дозволяє визначити племінну цінність особиниПосилання
- Панченко А.И. Генетические особенности уржумских свиней [Текст] / Ю.И. Шмаков А.А. Мглиев // Зоотехния. – 1999.– № 7.– С. 6-7.
- Сметанин В.Т. Скорость роста свиней «закрытой» популяции [Текст] // Тваринництво України. – 2007. – № 8. – С. 8-9.
- Прохоренко П.Н. Состояние генетических ресурсов домашних животных в мире и концепция их сохранения [Текст] / И.А. Паронян // Селекционно-генетические методы повышения продуктивности с.-х. животных. – М.: Росинформагротех, 2006. – С. 3-10.
- Винничук Д.Т. Порода животных как биологическая система.– К., 1993. – 70 с.
- Зубец М.В. Теоретико-множественный и системный подход в анализе учения о породе [Текст] // Вестник сельскохозяйственной науки. – 1988. – № 2.– С. 32-37.
- Айвазян С.А. Статистические исследования зависимостей. - М.: Металлургия, 1968. - 200 с.
- Thomson J.A. Heredity. – London, 1926. – 542 p.
- Сметанін В.Т. Регуляція генофонду локальної популяції свиней за генетичними маркерами [Текст] // Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології ім. С.З. Гжицького. – Львів, 2007. – Т.9., № 3 (34). – Ч. 3.– С. 133-136.
- Петренко І.П. Генетико-популяційні процеси при розведенні тварин. [Текст] /, М.В. Зубец Д.Т. Вінічук А.П. Петренко – К.: Аграрна наука, 1997. – 479с.
- Баранов А. Племенная ценность гомозиготных быков [Текст] // Зоотехния. – 1993. - № 11. – С.7-8.
- Почерняєв Ф.К. Аналіз локальної популяції свиней із використанням методу ПЛР-ПДРФ мітохондріальної ДНК [Текст] / В.Т. Сметанін // Науковий вісник Львівської Національної Академії ім. С.З. Гжицького. – Львів, 2005. – Т.7., №2. - Ч. 3. – С. 240–245.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Владимир Тимофеевич Сметанин, Виктор Исаакович Олевский, Лариса Владимировна Кунева
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.