Исследование проводимости клеток при изменении осмотической концентрации среды
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1792Ключові слова:
Провідність, осмотична концентрація, ооцит, ембріон, електропробійАнотація
Визначена провідність 0,1-0,5М маніту, ооцитів та двоклітинних ембріонів під дією імпульсного електричного поля зростаючої напруженості. Отримана логарифмічна залежність напруженості електропробою мембран клітин від осмотичної концентрації манітуПосилання
- Chang D.C. Guide to Electroporation and Electrofusion/ D.C.Chang, B.M.Chassy, J.A.Saunders, A.E.Sowers -San Diego.-Academic Press, 1992.-581р.
- Zimmermann U. Electromanipulation of cells / U.Zimmermann, G.A.Neil.–N.Y.:CRC Press, -1996.-375p.
- Коллигативные свойства / Режим доступа : www/URL: http://dic.academic.ru/ dic.nsf/brokgauz_efron/53835/
- Smith LC,Wilmut I. Factors affecting the viability of nuclear transplanted embryos//Theriogen.-1990.-v.33.-N1.-p.153-164.
- Шигимага В.А. Определение проводимости эмбриональных клеток животных /В.А. Шигимага //Проблемы бионики.- Харьков.-2003.-вып.59.-с.60-64.
- Шигимага В.А. Кондуктометрия клеток животных в средах с произвольной проводимостью/ Вестник НТУ «ХПИ»//Сб. трудов «Новые решения в современ-ных технологиях».-Харьков:НТУ (ХПИ), 2010.-№57.-С.100-104.
- Barrau C. Osmotically induced membrane tension facilitates the triggering of living cell electropermeabilization/C.Barrau, J.Teissie, B.Gabriel //Bioelectrochem.-2004.-V.63.-№1-2.-Р.327-332.
- Abidor G. Studies of Cell Pellets: II. Osmotic Properties, Electroporation, and Re-lated Phenomena: Membrane Interactions / G. Abidor, L.-H. Li, S. W. Hui //Biophys. J. -1994.-V.67.-Р.427-435.
- Шигимага В.О. Апаратура для електрозлиття та вивчення провідності клітин/ В.О. Шигимага //Вісник ХДТУСГ. -Харків.-2001.-Вип.6.-с.386-389.
- Шигимага В.А. Графоаналитические методы определения параметров необратимого импульсного пробоя мембраны клетки (ч.1) / В.А. Шигимага //Бионика интеллекта.–2007.– Вып.2 (67). – С. 84 – 87.
- Манк М. Биология развития млекопитающих. Методы /Пер. с англ. под ред. М. Манк.- М.: Мир.-1990.- 406с.
- Левченков С. И. Физическая и коллоидная химия. ч.3. Термодинамика растворов / С. И. Левченков.-Ростов-на-Дону.-2004.-33с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Виктор Александрович Шигимага, Юрий Евгеньевич Мегель
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.