Схема паралельно-послідовного відсіву варіантів для задачі вибору
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1911Ключові слова:
Багатокритеріальний вибір, паралельно-послідовна декомпозиція, нечіткі оцінки, точка задоволення, відсів альтернативАнотація
Розглядається загальна задач прийняття рішень при багатьох критеріях. Запропонована "паралельно-послідовна" схема декомпозиції простору альтернатив для задачі вибору. Приведено алгоритми відсіву альтернатив у випадку їх чіткого та нечіткого оцінюванняПосилання
- Вязгин В.А. О некоторых схемах последовательного анализа вариантов в проектировании технических систем // Изв. АН СССР. Техн. кибернет. 1984. № 6, с.63-68.
- Вязгин В.А., Федоров В.В. Математические методы автоматизированного проектирования. - М.: Высш.шк., 1989. - 184 с.
- Горелик А.Л., Абаев Л.Ч. О методе последовательного анализа вариантов в задачах выбора в нечеткой среде // Кибернетика и системный анализ. 1992. № 4. с.95-105.
- Маляр М.М. Декомпозиція задачі багатокритеріального вибору //Східно-Європейський журнал передових технологій. Сер. Математика і кібернетика – фундаментальні і прикладні аспекти. – Харків, 2010. – №6/4(48). – С.43-46.
- Маляр М.М., Швалагін О.Ю. Обробка експертної інформації у дворівневій задачі вибору. //Наук. Вісник Ужгород. Ун-ту. Сер. Матем. і інформ. – Ужгород, 2008. – Вип. 17. – С. 110-115.
- Маляр М.М., Швалагін О.Ю. Підходи щодо обробки інформації у багатокритеріальних задачах вибору. // Праці V школи-семінару «Теорія прийняття рішень». – Ужгород, 2010. – С. 148.
- Кофман А. Введение в теорию нечетких множеств. - М.: Радио и связь, 1982. - 432c.
- Маляр М.М., Швалагін О.Ю. Моделювання задач вибору за допомогою розмитих множин. //Thesis of conference reports “Dynamical system modeling and stability investigation”. - Kyiv, 2005. - P. 82.
- Маляр М.М., Швалагін О.Ю. Побудова функції належності для задачі вибору. //Наук. Вісник Ужгород. Ун-ту. Сер. Матем. і інформ. – Ужгород, 2005. – Вип. 10-11. – С. 65-69.
- Маляр М.М., Швалагін О.Ю. Представлення задачі вибору через розмиті множини. //Праці ІІІ школи-семінару «Теорія прийняття рішень». – Ужгород, 2006. – С. 71.
- Нечеткие множества в моделях управления и искусственного интеллекта / Под ред. Д.А.Поспелова. - М.: Наука, 1986. - 396 с.
- Орловский С.А. Проблемы принятия решений при нечеткой исходной информации. - М.: Наука, 1981. - 208 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Микола Миколайович Маляр, Оксана Юріївна Швалагін
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.