Моделювання гідродинамічних умов для процесу крекінгу вуглеводневої сировини в розплавах
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.19139Ключові слова:
гідродинаміка, газорідинна система, швидкість спливання, газовміст, міжфазна поверхняАнотація
На підставі експериментальних даних з моделювання гідродинамічних умов в реакторі з розплавом представлена методика визначення часу контакту і поверхні розділу фаз стосовно до процесу крекінгу вуглеводневої сировини в розплавлених середовищах. Досліджено гідродинамічні режими під час барботажа та виявлено основні взаємозв'язки між керуючими параметрами процесу
Посилання
- Зубцов, Е. И. Технология синтез-газа из угля в расплаве : дисс. … канд. техн. наук : 05.17.01 / Зубцов Евгений Иванович. – Харьков, 2011. – 155 с.
- Дильман, В. В. Методы модельных уравнений и аналогий в химической технологии [Текст] / В. В. Дильман, А. Д. Полянин. – М. : Химия, 1988. – 304 с.
- Печуро, Н. С. Технология органических веществ [Текст] / Н. С. Печуро, О. Ю. Песин, В. Н. Конохов // Итоги науки и техники. – 1984. – Т. 9. – С. 3 - 59.
- Кутателадзе, С. С. Гидродинамика газожидкостных систем [Текст] / С. С. Кутателадзе, М. А. Стырикович. – М. : Энергия, 1976. – 296 с.
- Дытнерский, Ю. И. Процессы и аппараты химической технологии. Часть 1 [Текст] / Ю. И. Дытнерский. – М. : Химия, 1995. – 405с.
- Рамм, В. М. Абсорбция газов [Текст] / В. М. Рамм. – М. : Химия, 1976. – 656с.
- Соколов, В. Н. Газожидкостные реакторы [Текст] / В. Н. Соколов, И. В. Доманский. – Л.: Машиностроение (Ленингр. отд-ние), 1976. – 216 с.
- Краткий справочник физико-химических величин. Издание девятое [Текст] / Под ред. А. А. Равделя и А. М. Пономаревой. – СПб. : Специальная литература, 1998. – 232 с.
- George, J. Janz Molten Salts Handbook [Текст] / Janz George J. – New York : Academic Press Inc., 1967. – 602 с.
- Технология переработки нефти. В 2-х частях. Часть 1. Первичная переработки нефти [Текст] / Под ред. О. Ф. Глагольевой и В. М. Капустина. – М. : Химия, КолосС, 2007. – 400 с.
- Пенный режим и пенные аппараты [Текст] / Под ред. И. П. Мухленова и Э. Я. Тарата. – Л. : Химия, 1977. – 304 с.
- Zubtsov, E. I. (2011). Technology of synthesis gas from coal in the melt. Ph. D. thesis, 155.
- Dilman, V. V. (1988). Methods of model equations and analogies in chemical engineering. Moscow, Chemistry, 304.
- Pechuro, N. S. (1984). Technology of organic substances. Results of Science and Technology, 9, 3 - 59.
- Kutateladze, S. S. (1976). Hydrodynamics of gas-liquid systems. Moscow, Energy, 296.
- Dyitnerskiy, Yu. I. (1995). Processes and apparatus of chemical technology. Moscow, Сhemistry, 1, 405.
- Ramm, V. M. (1976). Absorption of gases. Moscow, Chemistry, 656.
- Sokolov, V. N. (1976). Gas-liquid reactors. Leningrad, Mechanical Engineering, 216.
- Ravdel, A. A. (1998). Short guide of physico-chemical values. St. Petersburg, Special literature, 232.
- George, J. Janz (1967). Molten Salts Handbook. New York, Academic Press Inc., 602.
- Glagoleva, O. F. (2007). The technology of oil refining. In 2 parts. Part 1. Primary oil refining. Moscow, Сhemistry, KolosS, 400.
- Muhlenov, I. P. (1977). Foam regime and foam apparatus. Leningrad, Сhemistry, 304.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Марат Аронович Гликин, Евгений Юрьевич Черноусов, Евгений Иванович Зубцов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.