Розробка когнітивного підходу до організації бізнес-процесів на віртуальних машинобудівних підприємствах в рамках індустрії 4.0
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2020.196371Ключові слова:
багатоагентне веб-орієнтоване середовище, віртуальні машинобудівні підприємства, Індустрія 4.0, підтримка прийняття рішеньАнотація
У статті викладено підхід до підвищення ефективності бізнес-процесів на віртуальних машинобудівних підприємствах (ВМБП), що полягає в удосконаленні існуючих методологічних і програмних засобів підтримки життєвого циклу продукції таких підприємств в умовах Індустрії 4.0. В рамках підходу розглядаються концепція створення, розгортання та реалізації бізнес-процесів на ВМБП і принципи, на яких заснована ця концепція, а також методи реалізації базових принципів. Суть підходу полягає в організації повного циклу випуску продукції в рамках ВМБП, при практично повній відсутності на такому підприємстві основних фондів. При цьому, задіються основні фонди субпідрядників, розподілених на території країни і, в ряді випадків, за її межами. Оригінальність підходу полягає в урахуванні специфіки концепції Індустрії 4.0, головною рисою якої є індивідуалізація виробництва й споживання. Застосування обговорюваного підходу на практиці дасть можливість забезпечити: формування маркетингової політики ВМБП шляхом створення багатоагентного веб-орієнтованого середовища; підтримку прийняття рішень по адаптації виробництва на ВМБП до існуючої на даний момент ринкової кон'юнктури; забезпечення альтернативного вибору субпідрядників при організації віртуального виробництва з використанням багатоагентних технологій; інформаційну підтримку рішень про доцільність виробництва продуктів ВМБП на основі технології OLAP; коригування життєвого циклу продукції ВМБП шляхом застосування спеціальних методів і моделей інформаційного забезпечення для організаційного управління ВМБП. Ефективність описаного підходу показана на прикладі аналізу діяльності типового ВМБП. Результати дослідження можуть бути використані для організації, розгортання і підтримки ефективного функціонування віртуальних виробничих підприємств в різних галузях промисловості
Посилання
- Securing the future of German manufacturing industry. Recommendations for implementing the strategic initiative INDUSTRIE 4.0. Final report. The Industrie 4.0 Working Group; National Academy of Science and Engineering; German Research Center for Artificial Intelligence, 80.
- Matiushenko, I. (2017). Perspektyvy rozvytku konverhentnykh tekhnolohiy u krainakh svitu y Ukraini dlia vyrishennia hlobalnykh problem. Kharkiv: FOP Liburkina L. M., 448.
- Pavlenko, V., Shostak, I., Sobchak, A., Morozova, O., Danova, M. (2017). The Concept of Virtual Manufacturing Enterprise Operation as a Green Complex System. Studies in Systems, Decision and Control, 265–285. doi: https://doi.org/10.1007/978-3-319-55595-9_13
- Gorbunov, I. G. (2004). Printsipy postroeniya i funktsionirovaniya sistem upravleniya virtual'nymi kompaniyami. Innovatsii, 4 (71), 73–76.
- Tarasov, V. B. (1998). Prichiny vozniknoveniya i osobennosti organizatsii predpriyatiya novogo tipa. Problemy teorii i praktiki upravleniya, 1, 87–90.
- Uorner, M., Vittsel', M. (2005). Virtual'nye organizatsii. Novye formy vedeniya biznesa v 21 veke. Moscow: Dobraya kniga, 296.
- Eymor, D. (2001). Elektronnyy biznes: evolyutsiya i/ili revolyutsiya. Moscow: Vil'yams.
- Davidow, W., Malone, M. (1992). The Virtual Corporation: Structuring and Revitalizing the Corporation for the 21st Century. Harpercollins, 294.
- Tytenych, T. I. (2009). Virtualni pidpryiemstva na suchasnomu etapi rozvytku Ukrayiny. Finansovo-ekonomichnyi koledzh BDFEU, 57–75.
- Podchasova, T. P. (2008). Orhanizatsiyno-funktsionalni aspekty stvorennia virtualnoho pidpryiemstva. Ekon.-mat. modeliuvannia sots.-ekon. system, 13, 5–16.
- Parinov, S. Ekonomika v novom informatsionnom prostranstve (kiberprostranstve). Available at: http://rvles.ieie.nsc.ru/parinov/
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Khudhair Abed Thamer
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.