Метод оценки функциональной надежности человека-оператора
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.20312Ключові слова:
людина-оператор, функціональна надійність, контроль, методАнотація
У статті розглядаються питання контролю функціональної надійності людини-оператора. З огляду на специфіку предмета, та зокрема різнорідність складових, був використаний метод класифікації за допомогою кластерного й дискриминантного аналізів. Метод, дозволяє розбити наявну сукупність на чотири класи, залежно від рівня функціональної надійності.
Посилання
- А.И. Губинский Надежность и качество функционирования эргатических систем Ленинград «Наука» 1982 с.268.
- Фокин Ю.Г. Оператор технических средств: обеспечение надежности. М.: Воениздат, 1985. 192 с.
- Миллер Д.Ю., Суэйн А. Ошибки человека и его надежность / Человеческий фактор. Под ред. Г.Сальвенди. Т. 1. М.: Мир, 1991. С. 360–417.
- Woodson E. Human factors design handbook. New York: McGraw-Hill. 1981.
- Щебланов В.Ю., Бобров А.Ф. Надежность деятельности человека в автоматизированных системах и ее количественная оценка // Психологический журнал. 1990. № 3. С. 60–69.
- Бодров В.А., Орлов В.Я. Психология и надежность: человек в системах управления техникой / РАН. ин-т психологии. - М., 1998. - 285 с.: табл.
- В.П.Боровиков Искусство анализа данных, 2-е издание, ПИТЕР, 2005.
- Большой словарь иноязычных слов А.Н. Булыко, 2004.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Виталий Гаврилович Брусенцов, Олег Витальевич Брусенцов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.