Розробка раціональних маршрутів прямування пасажирських поїздів на основі системи мурашиних колоній
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.20350Ключові слова:
схема обігу пасажирських поїздів, план формування пасажирських поїздів, система мурашиних колоній, колективний інтелектАнотація
В роботі для комплексного рішення задач розрахунку плану формування та розробки раціональних схем обігу пасажирських поїздів на мережі залізниць запропоновано модифіковану систему мурашиних колоній, яка відображає специфіку технології організації залізничних пасажирських перевезень в дальньому та місцевому сполученнях, володіє здатністю до самоорганізації і адаптації системи при зміні розмірів пасажиропотоків
Посилання
- Eric Bonabeau, Marco Dorigo, Guy Theraulaz - Swarm Intelligence: From Natural to Artificial Systems. New York, NY: Oxford University Press, Santa Fe Institute Studies in the Sciences of Complexity, 1999.
- Пазойский Ю. О., Рябуха Л. С., Шубко В. Г. Организация пассажирских перевозок на железнодорожном транспорте (в примерах и задачах). М.: Транспорт, 1991, 240с.
- Семин К.Ф., Зашихина Л.И., Чантурия Г.Я Современный опыт оперативного планирования, разработки схем обращения пассажирских поездов и регулирования пассажирских перевозок. -Тр.ВНИИЖТ, 1982, вып. 662, с.6-14.
- Dorigo, M., and L. M. Gambardella. ”Ant Colony System: A Cooperative Learning Approach to the Traveling Salesman Problem.” IEEE Trans. Evol. Comp. 1 (1997): 53-66.
- N. Azi, M. Gendreau, J.-Y. Potvin. An exact algorithm for a single-vehicle routing problem with time windows and multiple routes // European Journal of Operational Research 178 (2007), pp. 755–766.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Андрій Володимирович Прохорченко, Т. В. Бутько, Є. В. Чеклова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.