Вплив парогазової фази на кінетику розчинення в умовах кавітації
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.20380Ключові слова:
розчинення, гідродинамічна кавітація, парогазова фазаАнотація
Досліджено характеристики парогазової фази в умовах кавітаційного перемішування. На основі отриманих експериментальних даних визначені коефіцієнти масовіддачі під час розчинення дифузійно контрольованих моно- і полідисперсних об’єктів для різних умов проведення процесу. Обґрунтовано механізм інтенсифікації
Посилання
- Кнепп Р., Дейли Дж., Хэмлит Ф. Кавитация. – М.: Мир, 1974. – 687 с.
- Пирсол И. Кавитация. – М.: Мир, 1975. – 94 с.
- Перник А.Л. Проблемы кавитации. – Л.: Судостроение, 1966. – 439 с.
- Федоткин И.М. Исследованные процессы и установленные эффекты. В 4 т. – Киев: Химджест, 2000. – Т.1. - 290 с.
- Федоткин И.М. Немчин А.Ф. Использование кавитации в технологических процесах. – Киев: Высшая школа, 1986. – 67 с.
- Ельпинер И.Е. Ультразвук: Физико-химическое и биологическое действие. – М.: Физматиз, 1963. – 426 с.
- Есиков С.А. Гидродинамические характеристики суперкавитирующих реакторов для кавитационной обработки питательной воды диффузионных аппаратов свеклосахарного производства: Дис... канд. техн. наук: 05.17.08. – Красноярск, 1987. – 210 с.
- Федоткин И.М., Гулый И.С. Кавитация, кавитационная техника и технология, их использование в промышленности (Теоретические основы производства избыточной энергии, расчет и конструирование кавитационных теплогенераторов). Часть II -К.: АО “ГЛАЗ”, 2000. – 898с.
- Исаков А.Я. Исследования гидродинамических особенностей кавитации в аппаратах с быстроходными перемешивающими устройствами: автор. дис. канд. тех. наук.-Владивосток, ЛТИ, 1977. – 17c.
- Балабудкин М.А. Роторно-пульсационные аппараты в химико-фармацевтической промышленности.–М.: Медицина,1983.–160 с.
- Вітенько Т.М. Гумницкий Я.М. Механізм, кінетика та інтенсифікуюча дія гідродинамічної кавітації при розчиненні твердих речовин.//Наукові праці Одеської національної академії харчових технологій, №32 – Одеса, 2008.–С.28–34.
- Вітенько Т.М. Розподіл енергії при активації води в умовах кавітаційного перемішування// Вісник Тернопільського державного технічного університету, – Тернопіль, 2006, т. 11, №, 4, С. 214–219.
- Гмурман В.Е. Теория вероятности и математическая статистика.– М.: Высш. шк., 1977.–479с.
- Матиящук А.М. Інтенсифікація процесів очищення дифузійного соку цукрового виробництва із застосіванням кавітації. Дис. на соиск уч. степ. кан. техн. наук., Киев, НУПТ, 2000.–145с.
- Кошкин В.К., Калинин Э.К, Дрейцер Г.А. Ярхо С.А.Нестационарный теплообмен, М. Машиностроение, 1973. – 378с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ярослав Михайлович Гумницький, Т. М. Вітенько
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.