Экотехнология водоподготовки
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.20386Ключові слова:
водопідготовка, кінетіка, термодинамікаАнотація
Сформульовано основні проблеми головних стадій технологічного процесу очищення природної води, показано можливість використання екотехнологій в процесах водопідготовки. Наведено рівняння хімічної термодинаміки і нерівноважної хімічної кінетики для опису процесів очищення води. Дослідження, що проводилися, дозволили сформулювати основні принципи екотехнологій водопідготовки.
Посилання
- Слепцов Г.В., Ибрагимов Р.Б. Технология очистки высокоцветных и маломутных природных вод. – «Вода и экология». - №2, 2006, С. 28-32.
- Поляков М. Зеленая химия: очередная промышленная революция? – «Химия и жизнь – XXI век». – №6, 2006, 8 – 11 с.
- Takeshi Goda, Shingo Tai. Atsuko N. Yamane. Evalution of termodynamical efficiency of reverse osmosis process using entropy // Water Research, 1981. - v.15. - N12. – P. 1305-1311.
- Пригожин И., Дефэй Р. Химическая термодинамика: Пер. с англ. - Новосибирск: Наука, 1966. – 510 с.
- Фен Дж. Машины, энергия, энтропия: Пер. С англ. – М.: Мир, 1986. – 336 с.
- Щукин Е.Д., Перцов А.В., Амелина Е.А. Коллоидная химия. – М.; Изд-во Моск. Ун-та, 1982. – 348 с.
- Cлєпцов Г.В., Собiна М.А., Iоненко В.I. Про кiнетику електрофлотокоагуляцiї синтетичного латексу// Доповiдi АН УРСР. – Сер. Б., 1974. - №6. – с.560-563.
- Шмид Р., Сапунов В.Н. Неформальная кинетика. В поисках путей химических реакций: Пер. с англ. – М,: Мир, 1985. – 264 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Георгий Владимирович Слепцов, Виктор Георгиевич Слепцов, Елена Сергеевна Лисогор
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.