Категориальное прогнозирование связного энергопотребления в коммунально-бытовом секторе
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.20397Ключові слова:
прогнозування, побутове електроспоживання, нейронні мережіАнотація
Розглянуто задачу підвищення точності прогнозування знаку і діапазону зміни добового побутового електроспоживання. Запропоновано перейти від задачі регресії до задачі класифікації. Визначено оптимальний набір категорій. На основі нейронних мереж каскадної кореляції синтезовано категоріальний предиктор електроспоживання.
Посилання
- Меламед А. Современные методы анализа и прогнозирования режимов электропотребления в электроэнергетических системах / А. М. Меламед // В кн.: Прогнозирование и управление электропотреблением в электроэнергетических системах. Сер. «Энергетические системы и их автоматизация» (Итоги науки и техники) / А. М. Меламед – М.: ВИНИТИ, 1988. – Т.4. – С.4–111.
- Бэнн Д. В., Сравнительные модели прогнозирования электрической нагрузки / Д. В. Бэнн, Е. Д. Фармер. – М.: Энергоатомиздат., 1987. – 200 с.
- Вороненко Д. В. Опыт синтеза и применения предикторов на базе искусственных нейронных сетей для прогнозирования спроса на электроэнергию в бытовом секторе / Д. В. Вороненко, Г. К. Вороновский // Информационные технологии в энергетике : труды 3-й научно-практической конференции, 2004 г.– Киев, ИПМЭ, 2004. –– С.45–51.
- Автоматизация диспетчерского управления в электроэнергетике / [Баринов В. А., Гамм А. З. и др.] – М.: МЭИ, 2000. – 648 с.
- Вороновский Г.К. Усовершенствование практики оперативного управления крупными теплофикационными системами в новых экономических условиях / Геннадій Кирилович Вороновський. – Х.: Изд-во «Харьков», 2002. – 240с.
- Использование каскадных нейросетей Фалмана для прогнозирования связного потребления электричества и тепла / Д. В. Вороненко // Вісник Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”. Збірник наукових праць. Тематичний збірник наукових праць “Проблеми автоматизованого електроприводу Теорія і практика”, – Харків: НТУ”ХПІ”, 2004 – Т. 1, №43. – С. 93–97.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Дмитрий Иванович Вороненко, Константин Владимирович Махотило
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.