Розрахункове дослідження робочого процесу здвоєнного капсульного прямоточного гідроагрегату
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.20420Ключові слова:
здвоєний гідроагрегат, робоче колесо, баланс втрат енергіїАнотація
У даній роботі представлені результати чисельного дослідження течії рідини в проточній частині здвоєного гідроагрегату капсульного типу. З використанням програми для розрахунку двомірних течій розраховані кінематичні характеристики другого робочого колеса для різних варіантів кутів установки середнього профілю, при умові осьового виходу потоку та побудований баланс втрат енергії в лопатевій системі
Посилання
- Патент на винахід № 76872 МПК F03 В 13/06, 13/08, 13/10, 13/16.Здвоєний прямотечійний гідроагрегат. / Потетенко О.В., Ковальов С.М., 2006.
- Потетенко О.В., Крупа Є.С., Дранковський В.Е. «Дослідження робочого процесу здвоєного капсульного прямоточного гідроагрегату». Східно- Європейський журнал передових технологій - Харків.-2008, 6/5(36).-С. 30-34.
- Гутовский Е.В., Колтон А.Ю. Теория и гидродинамический расчет гидротурбин. -Л.: Машиностроение, 1974.
- Этинберг И.Э., Раухман Б.С. Гидродинамика гидротурбин. – Л.: Машиностроение, 1978.
- Квятковский В.С. Рабочий процесс осевой гидротурбины. Ч. I, М.: Машгиз, 1951.
- Квятковский В.С. Рабочий процесс осевой гидротурбины. Ч. II, М.: Машгиз, 1952.
- Колтон А.Ю., Этинберг И.Э. Основы теории и гидродинамического расчета водяных турбин. М-Л.: Машгиз, 1958.
- Этинберг И.Э. Теория и расчет проточной части поворотно-лопастных гидротурбин. М-Л.: Машиностроение, 1965.
- Свинарев Г.А., Меловцов А.А. Горизонтальные капсульные гидротурбины осевого типа.- Киев.: Наукова думка, 1969.
- Семенов В.В. Прямоточные гиротурбоагрегаты высокой и сверхвысокой быстроходности. М.-Л.: Государственное энергетическое издательство 1959.
- Свинарев Г.А. Высоконапорные поворотнолопастные гидротурбины осевого типа. Киев.: изд. АН УССР, 1964.
- Стеклов М.Л. Горизонтальные гидравлические турбины. Л.: Машиностроение, 1974.
- Раухман Б.С. Расчет обтекания пространственных решеток профилей с программированием на ЭВМ. РТМ. 24.023..21.-Л.: ЦКТИ, 1972.
- Этинберг И.Э. Пути улучшения кавитационных качеств высоконапорных поворотнолопастных рабочих колес. Энергомашиностроение, 1960, №12.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 О. В. Потетенко, Є. С. Крупа, В. Е. Дранковський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.