Обнаружение пачки радиоимпульсов с расширением спектра сигнала псевдослучайной перестройкой рабочей частоты
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.20820Ключові слова:
виявлення, кореляційна функція, спектр, відношення сигнал/шум, дисперсія, коефіцієнт кореляції, лінія затримки, режекція, згортка спектрів, крутістьАнотація
Розглядається метод виявлення пачки радіоімпульсів із псевдовипадковим перестроюванням робочої частоти. Здійснюється статистичний аналіз приймача виявлення. Розкриваються особливості обробки сигналу і супровідного його шуму. Показано, що запропонований метод обробки дозволяє виключити вплив шумів лінійного тракту на вихідне відношення сигнал/шум. Отримано вирази, що визначають вихідне відношення сигнал/шум, чутливість приймача.
Посилання
- Клименко Н.Н., Кисель В.В., Гончар А.Н. Объединенная система распределения тактической информации ДЖИТИДС// Зарубежная радиоэлектроника. – М., Радио и связь, т. 5, 1988 . – с.85 – 96
- Патент UA 42036 Сорочан А.Г., Привалов Е.М., Литвиненко В.И., Лигинов С.М. Спосіб виявлення сигналу системи зв`язку JTIDS та пристрій для здійснення способу. Опубл. 15.10.2001. Офіційний бюлетень України. Промислова власність, № 9.
- Гоноровский И.С. Радиотехнические цепи и сигналы // М., Советское радио, 1977. – 608с.
- Заездный А.Н. Основы расчетов по статистической радиотехнике// М., Связь, 1969. – 447с.
- Манассевич В. Синтезаторы частот. Теория и проектирование// М. – Связь, 1979. – 384с.
- Двайт Г.Б. Таблицы интегралов и другие математические формулы// – М., Наука, 1966 . – 228с.
- Баскаков С.И. Радиотехнические цепи и сигналы / Баскаков С.И. – М.: Высшая школа, 1983. – 535 с.
- Помехозащищенность систем радиосвязи с расширением спектра сигнала методом псевдослучайной перестройки рабочей частоты / [Борисов В.И., Зинчук В.М., Лимарев А.Е. и др.]. – М.: Радио и связь, 2000 – 384с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Анатолий Григорьевич Сорочан
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.